Masz dom typu willa Sprawdź, jakie ogrodzenie podkreśli jego charakter!

Masz dom typu willa? Sprawdź, jakie ogrodzenie podkreśli jego charakter!

W ekskluzywnych domach warto zadbać o to, by wszystkie elementy pasowały do siebie idealnie. Nie można zapominać m.in. o ogrodzeniu. Jakie modele płotów i bram sprawdzą się najlepiej w przypadku domów w stylu willi?

Zdobione ogrodzenia

Dom willa kojarzy się z wieloma ozdobnikami. Z tego powodu wiele osób decyduje się na zdobione ogrodzenia, pełne kutych dekoracji. Zazwyczaj przyjmują one formę motywów roślinnych, a niekiedy także geometrycznych kształtów. W przypadku takich ogrodzeń popularnością cieszy się zastosowanie różnych kolorów farby. Ozdobniki często maluje się na srebrno lub złoto, by jeszcze bardziej je podkreślić. Takie elementy prezentują się niezwykle ekskluzywnie, dlatego pasują doskonale do domów w stylu willi.

Jeśli zależy Ci na takim efekcie, a nie chcesz tworzyć drogiego, ozdobnego ogrodzenia wokół całej posesji, możesz umieścić je tylko z przodu. Po bokach doskonale sprawdzi się zwykła siatka, obsadzona zielonymi iglakami czy pnącymi roślinami.

Ogrodzenie do nowoczesnej willi

Nowoczesna willa ma to do siebie, że w jej przypadku warto ograniczyć ozdobniki. Współczesny styl bazuje na różnego rodzaju prostych, geometrycznych formach. Z tego powodu na płotach czy bramach znaleźć można głównie minimalistyczne ozdobniki, nawiązujące do kształtów pojawiających się w bryle całego budynku. Popularnością cieszą się też proste bramy, składające się z pionowych prętów lub poziomych paneli, całkowicie ukrywających to, co dzieje się na posesji. Budynki nowoczesne raczej nie zawierają łuków czy strzelistych form, a opierając się głównie na prostopadłościanach. Z tego powodu całe ogrodzenie może być utrzymane na tym samym poziomie, bez dominujących punktów, np. na środku bramy.

Ogrodzenie dopasowane do wyglądu domu w stylu willi

Zastosowanie paneli płotu i bramy z prześwitami pozwoli na swobodny dopływ światła do roślin posadzonych bezpośrednio przy ogrodzeniu.

Każdy dom w stylu willi jest inny. Warto pamiętać, o tym, że uniwersalne rozwiązania nie zawsze zdadzą egzamin. Dobrym pomysłem jest dopasowanie kolorystyki ogrodzenia do barw, które pojawiają się w bryle samego budynku. Niezbędne jest też dobranie płotu, który będzie współgrał idealnie. z barierkami na schodach czy balkonie. W willach stawia się bowiem nie tylko na przepych, lecz także spójność. Takie budynki muszą być stylowe pod każdym względem.

Jeśli nie wiesz, jakie ogrodzenie i brama wjazdowa sprawdzą się najlepiej na danej posesji, doskonałym pomysłem jest skorzystanie z pomocy specjalistów.

Producenci bram i ogrodzeń często tworzą projekty na indywidualne zamówienie. W ten sposób można idealnie dopasować odpowiedni wariant do wyglądu budynku i preferencji użytkownika. W przypadku willi wiele osób decyduje się na spersonalizowane produkty, jakich nie ma nikt inny – mówi specjalista z firmy Płotex oferującej ogrodzenia w wielu odsłonach.

Ażurowe czy kryte ogrodzenie do domu w stylu willi?

Obecnie dominują dwa różne trendy – ogrodzenia całkowicie kryte, składające się z poziomych paneli, a także te ażurowe, przez które z łatwością można zobaczyć całą posesję. Wybór odpowiedniego wariantu powinien zależeć od tego, czy dany użytkownik chce zachować pełną prywatność. Jeśli tak, najlepszym rozwiązaniem będą ogrodzenia, przez które nie widać działki. Jednak w przypadku małych posesji ażurowe warianty również mają wiele zalet. Pozwalają przede wszystkim na zachowanie przestronności i dostępu światła słonecznego do roślin posadzonych przy płocie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Przygotuj ogród na lato!

Zima, pomimo że była łagodna, to wiosenne porządki nie ominą żadnego sympatyka działek i ogrodów. Zanim nasz azyl na dobre rozświetli cudowna gama kwiecistych kolorów, a powietrze wypełnią miłe zapachy,…
Wyświetl wpis