Namioty, pawilony i inne sezonowe rozwiązania do ogrodu

Namioty, pawilony i inne sezonowe rozwiązania do ogrodu

Pora wiosenno-letnia skłania wielu z nas do poszukiwania rozwiązań w zakresie zagospodarowania przestrzeni w ogrodzie lub na działce. W zależności od naszych zamierzeń może temu służyć np. namiot, pawilon ogrodowy, szklarnia pod postacią foliowego tunelu, czy też domek na narzędzia.

Zaletą każdej z tych konstrukcji jest względnie łatwy i szybki montaż oraz możliwość zmiany miejsca lokalizacji. Do wyboru mamy nowe i używane namioty ogrodowe, szklarnie lub domki na narzędzia oraz inne rodzaje tymczasowej architektury ogrodowej.

Urządzamy strefę wypoczynku w ogrodzie

Niewątpliwie jedną z głównych funkcji, jaką pełni ogród, jest rola wypoczynkowo-rekreacyjna. Aby jednak stworzyć właściwe warunki do odpoczynku w przydomowym zaciszu konieczne jest zapewnienie osłony przed takimi czynnikami atmosferycznymi, jak deszcz, wiatr czy nadmierne nasłonecznienie. Świetnie nadaje się do tego pawilon ogrodowy, a jeszcze bardziej namiot, którego konstrukcję tworzą ścianki boczne. Ten ostatni skutecznie chroni przed intensywnym słońcem, opadami deszczu i silnym wiatrem. Efektywność pawilonu jest pod tym względem mniejsza, pozwala on natomiast cieszyć się urokami przyrody, nie przesłaniając widoku otoczenia. Dlatego też pawilony ogrodowe są chętnie wybierane przez właścicieli prywatnych posesji. Oba powyższe rozwiązania doskonale sprawdzą się, jeśli chcemy spędzić czas wolny przy posiłkach i konwersacji w gronie rodziny bądź przyjaciół. Istnieją również specjalne wersje namiotów przeznaczone do osłaniania tarasów.

Namiot na warzywa, czyli szklarnia w formie foliowego tunelu

Innym zadaniem, jakiemu może służyć namiot ogrodowy, jest uprawa roślin. Foliowa szklarnia przyda się każdemu pasjonatowi ogrodnictwa, który zajmuje się kultywacją kwiatów i warzyw. Stosownie do wielkości posiadanych upraw należy dobrać odpowiedni rozmiar takiej konstrukcji. Do hodowli roślin na niewielką skalę wystarczy mały tunel foliowy, natomiast jeśli ma mieć ona większy zakres, warto wówczas zdecydować się na silniejszą strukturę, gdzie profile wykonane są z metalu lub rurek PCV. Niektóre modele namiotów uprawowych pozwalają na przeprowadzanie wysiewu kilkukrotnie w ciągu roku.

Domki narzędziowe, czyli sposób na porządek w ogrodzie

Domek ogrodowy przeznaczony do przechowywania narzędzi i sprzętu gospodarczego stanowi niezwykle funkcjonalne i estetyczne rozwiązanie w zakresie utrzymania ładu na przydomowej działce. Posiadanie takiego obiektu architektury ogrodowej gwarantuje łatwy dostęp do potrzebnych akcesoriów i pozwala uniknąć konieczności magazynowania tegoż wyposażenia w budynku mieszkalnym albo garażu. Obok klasycznych domków drewnianych warte uwagi są konstrukcje wykonane z metalu lub polipropylenu- tworzywa cechującego się znaczną wytrzymałością. Kluczowym kryterium wyboru domku z narzędziami jest jednak jego wielkość, którą należy dopasować do powierzchni ogródka działkowego.

Gdzie można nabyć konstrukcje osłonowe do ogrodu?

Najbardziej dogodną formą zakupu namiotu, pawilonu, czy innego obiektu architektury ogrodowej jest handel internetowy. Obok e-sklepów dużą popularnością cieszą się serwisy ogłoszeniowe, które umożliwiają kupno, wymianę lub nawet darmowe pozyskanie produktów. Wchodząc na stronę portalu ogłoszeniowego Pokato.pl znajdziemy bogaty asortyment towarów z kategorii Dom i ogród, który obejmuje atrakcyjne cenowo oferty dotyczące zarówno nowych, jak i używanych artykułów. Administrator serwisu gwarantuje bezpieczną i praktyczną formę komunikacji pomiędzy użytkownikami bez udostępniania ich danych osobowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like