Przygotuj ogród na lato!

Przygotuj ogród na lato!

Zima, pomimo że była łagodna, to wiosenne porządki nie ominą żadnego sympatyka działek i ogrodów. Zanim nasz azyl na dobre rozświetli cudowna gama kwiecistych kolorów, a powietrze wypełnią miłe zapachy, należy o niego odpowiednio zadbać.

Przyjemnie napawać się chwilą, kiedy na drzewach owocowych zaczynają pojawiać się śnieżnobiałe kwiaty. Owady wzięły się już do pracy, a to oznacza, że przyszedł czas wiosenne porządki. Trawa przypomina roztrzepane włosy o poranku, krzewy rosną w każdym kierunku, a ziemia czeka na pierwsze sadzonki. Zadań jest sporo, ale warto się wysilić, gdyż efektem będzie pięknie wyglądająca naturalna przestrzeń. W pogodne dni posłuży na spotkania z rodziną i przyjaciółmi, leniwe wylegiwanie się na hamaku lub ulubionym leżaku z książką w ręku, a przy odrobinie szczęście dostarczy nam pyszne warzywa i owoce. Jak zadbać o ogród wiosną?

Prace w ogrodzie

Prace w ogrodzie to dobra forma aktywności. Strzyżenie, koszenie, kopanie, sianie i sadzenie to połączenie treningu fizycznego i wytrzymałościowego. Ponadto świeże powietrze dobrze wpływa na nasz organizm, a posiłki po ciężkiej pracy smakują wyjątkowo. Niektóre zadania są monotonne i wykonywanie ich ręcznie jest po prostu smutnym obowiązkiem. Dla jednych koszenie trawy to czysta przyjemność, a ktoś inny w tym czasie wolałby plewić grządki. Nie mniej są czynności, które po prostu należy wykonać.

Zadbaj o trawę

Koszenie trawy to nie jedyny zabieg, jakiemu poddajemy nasz naturalny chodnik. Wertykulacja pozwala na rozcięcie filcu i usunięcie obumarłych części rośliny. Z kolei aeracja usprawnia wymianę gazową, która wpływa na poprawę wyglądu trawnika. Obecnie do dyspozycji mamy różnego rodzaju kosiarki, traktorki, kosy, a nawet autonomiczne kosiarki, które możemy dopasować do powierzchni ogrodu i naszych potrzeb.

Gałęzie i drzewa

W wycięciu starych zeschniętych drzewek lub przerzedzeniu żywych przydatne będą piły i pilarki. Dzięki nim praca staje się zdecydowanie sprawniejsza, dzięki czemu zaoszczędzimy siły i czas na inne zadania. W uporządkowaniu krzewów pomogą elektryczne nożyce. W celu maksymalnego wykorzystania resztek, gałęzie można przepuścić przez rozdrabniarkę. Resztki po wyschnięciu mogą posłużyć jako podpałka do ogniska, a rzucone na kompost wraz z innymi składnikami, dadzą w przyszłości nawóz.

Sprzęt ogrodniczy, który przyda się na każdej działce znaleźć można na https://www.sklepdaglezja.pl/category/sprzet-ogrodniczy.  

Praca w ziemi

Niektóre czynności, jak przekopywanie ogródka wymagają dużo siły i wytrzymałości. Dotyczy to szczególnie osób, które lubią warzywa. Czasami z kilku grządek zrobiło się kilkanaście, co przekłada się na większą ilość pracy. W tego typu zadaniach pomogą glebogryzarki. Odpowiedni sprzęt ogrodniczy sprawi, że zadanie będzie prostsze w realizacji, a pożądany efekt uzyskamy znacznie szybciej w porównaniu do kopania ręcznego.

Relaks

Poprzez wiosenne porządki nadajemy odpowiedni kształt naszemu ogrodowi. Po tych zmaganiach przyjdzie czas na zasłużony odpoczynek. Będzie on smakował lepiej, gdy uda nam się zrealizować wszystkie zaplanowane czynności. W terminowej realizacji pomoże sprzęt ogrodniczy, który ułatwia i przyśpiesza wiele zadań. Dzięki temu praca idzie dużo sprawniej i jest bardziej efektywna. Zaoszczędzony czas i energię można przeznaczyć na przyjemniejsze czynności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Prawdziwy król świata grillów

Pośród wielu dostępnych na rynku modeli znajdziemy też takie, które wyróżnia coś więcej niż tylko zachęcająca cena. Stworzone z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach grille gazowe są ciekawą propozycją na…
Wyświetl wpis