Chcesz mieć ogród wertykalny bez przycinania Sprawdź Plantia!

Chcesz mieć ogród wertykalny bez przycinania? Sprawdź Plantia!

Ogród wertykalny może być marzeniem wielu hodowców roślin. Zarówno tych profesjonalnych, jak i bardziej hobbystycznych. Urzekające formy, kształty i kompozycje, jakie przyjmują rośliny oczarowały już nie jednego! Nie każdy jednak wie, w jaki sposób wykorzystać pełny potencjał dekoracji z kwiatów. Przycinanie roślin jest sztuką, o czym świadczą ogrody w stylu francuskim. Przez lata formowane i kształtowane przez profesjonalistów, by zaskakiwać odwiedzających na wiele pokoleń.

Dlaczego kształtowanie roślin jest tak trudne?

Przede wszystkim wymaga czasu, wiedzy i cierpliwości. Te trzy składowe muszą wystąpić, jeśli chcemy kształtować rośliny w konkretne formy. Jest to prostsze przy kompozycjach monochromatycznych, tj. składających się z jednej rośliny, a dokładniej konkretnego gatunku. Kiedy zaś chcemy, aby dekoracja była różnorodna – jej piękny wygląd zależy od tego, jak będą przeplatać się ze sobą kwiaty, liście i pnącza.

Zwróć uwagę na bonsai

Zwróć uwagę na bonsai

Kojarzysz drzewka bonsai? Hoduje się je latami nie tylko dlatego, że rośliny rosną powoli. Głównym powodem jest chęć uformowania drzewka w konkretny kształt. Jest to tym trudniejsze, że roślina wypuszcza bardzo niewielkie pędy. Cięcia muszą więc być precyzyjne, by osiągnąć zamierzony efekt. Sztuka opanowania nerwów i emocji jest przy drzewkach bonsai niezwykle ważna.

Czy tak samo jest z ogrodem wertykalnym?

Czy tak samo jest z ogrodem wertykalnym?

Przecież na stronach producentów widać piękne zdjęcia dekoracji i mowy tam nie ma o przycinaniu! A i owszem. To, co pokazywane jest w magazynach ogrodniczych to gotowe, rozwinięte już kompozycje. Rzeczywistość w świecie żywych roślin jest inna. Do zamawiającego przyjeżdża ogród wertykalny, w którym posadzone są sadzonki kwiatów. Zanim rozwinie się do rozmiarów prezentowanych na stronach producentów, może minąć nawet 1-2 sezony.

W tym czasie trzeba już odpowiednio dbać o kwiaty. Podlewać je i nawozić, by zdrowo rosły. Gdy chcemy, żeby ogród wertykalny żył swoim życiem – tyle wystarczy. W przypadku, w którym oczekujemy konkretnego wyglądu, niezbędne jest jego kształtowanie poprzez przycinanie. A przecież nie każdy jest mistrzem w tej dziedzinie.

Co zrobić?

Jeśli ogród wertykalny z żywych roślin wisi już na naszej ścianie – nie mamy wyjścia. Musimy dokształcić się w zakresie przycinania i kształtowania pędów tak, aby rosły zgodnie z naszymi planami i oczekiwaniami. Możemy też zamówić specjalistyczny serwis producenta, który zajmie się tym zadaniem za nas. Będziemy musieli za niego oczywiście zapłacić.

A co, jeśli ogrodu wertykalnego jeszcze nie ma w naszym domu?

System wertykalnych ogrodów Plantia

System wertykalnych ogrodów Plantia

Wystarczy wybrać właściwy ogród wertykalny. W tym przypadku taki, którego przycinać nigdy nie trzeba. Taki, który od razu ma docelowe kształty, formy i kolory. Taki, w którym wielkość liści jest imponująca już pierwszego dnia! Co to za dekoracja? Ogród wertykalny Plantia!

Kompozycja składa się z roślin sztucznych o bardzo wysokiej jakości. Przejawia się ona w perfekcyjnym projekcie, dokładnym wykonaniu oraz właściwym zabezpieczaniu kwiatów. Pozwala to na uzyskanie dekoracji, która będzie gęsta i bujna. Idealnie odzwierciedli naturalne okazy. Robi to tak dobrze, że aż 97% obserwatorów myli ją z żywym ogrodem wertykalnym!

Ponadto sztuczna zielona ściana Plantia to także trwałość. Kolory zostają zachowane, również wtedy, gdy dekoracja wyeksponowana jest bezpośrednio na słońce. Kompozycja jest odporna na delikatne powiewy wiatru, czy opady atmosferyczne, więc możesz z powodzeniem zastosować ją na zewnątrz. Chcesz uniwersalnej kompozycji bez żadnych problemów? Wybierz Plantię już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Prawdziwy król świata grillów

Pośród wielu dostępnych na rynku modeli znajdziemy też takie, które wyróżnia coś więcej niż tylko zachęcająca cena. Stworzone z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach grille gazowe są ciekawą propozycją na…
Wyświetl wpis