Soundbary Yamaha - co warto o nich wiedzieć?

Soundbary Yamaha – co warto o nich wiedzieć?

Soundbar to stosunkowo młode rozwiązanie technologiczne. Zostało ono rozpowszechnione przez firmę Yamaha, która do tej pory cały czas przoduje doskonaląc swój wynalazek. Soundbary tej japońskiej firmy jako jedyne na rynku pozwalają na generowanie dźwięku przestrzennego. Czym jeszcze się charakteryzują? Odpowiedzi znaleźć można poniżej.

Czym jest soundbar?

Soundbar jest to urządzenie, którego zadaniem jest poprawienie jakości dźwięku wychodzącego z telewizora. Ma on postać małej listwy wyposażonej w głośniki, która skutecznie zastępuje głośniki wbudowane w telewizor. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które zostało opracowane przez firmę Yamaha. Dużą zaletą soundbarów jest fakt, iż zajmują one bardzo mało miejsca.

Tym, co wyróżnia soundbary Yamaha na tle konkurencji jest możliwość generowania dźwięku przestrzennego. Za generowanie wielokanałowego dźwięku przestrzennego z pojedynczego urządzenia odpowiada technologia cyfrowej projekcji dźwięku YSP. Wiązki dźwiękowe są „wystrzeliwane” przez soundbar, odbijają się od ścian pokoju, a następnie wracają do widza.

Technologia MusicCast

Soundbary firmy Yamaha wyposażone są w technologię MusicCast, której działanie opiera się na przesyłaniu muzyki pomiędzy pomieszczeniami w domu. Jest to możliwe dzięki trzem bezprzewodowym technologiom: Bluetooth, AirPlay oraz Wi-Fi. Umożliwiają one słuchanie muzyki za pomocą takich serwisów muzycznych jak np. Spotify czy Tidal.

To nie wszystko. Dostęp do internetu daje możliwość słuchania tysięcy stacji radiowych z całego świata. Można to robić np. za pomocą słuchawek wyposażonych w Wi-Fi. Soundbary produkowane przez firmę Yamaha zapewniają najwyższą jakość dźwięku. Można nimi sterować za pomocą aplikacji w telefonie, a także podłączyć do nich wiele sprzętów domowych.

Jakie są zalety soundbarów od firmy Yamaha?

Przede wszystkim łatwa konfiguracja. Aby rozpocząć pracę z urządzeniem, wystarczy podłączyć jeden kabel do telewizora. Nie trzeba również pamiętać o ich włączaniu i wyłączaniu. Sprzęt robi to za nas automatycznie, gdy tylko wyczuwa działanie telewizora. Pozwala to całkowicie zapomnieć o jego istnieniu i cieszyć się perfekcyjnym dźwiękiem.

Soundbary firmy Yamaha wyposażone są również w technologię Intellibeam. Odpowiada ona za rozpoznanie warunków w pomieszczeniu, w którym znajduje się urządzenie. Na podstawie zebranych danych automatycznie się ono konfiguruje dopasowując ustawienia do typu wnętrza. Wszystko to składa się na znakomite doznania dźwiękowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Jak zaplanować oświetlenie kuchni?

Przyjazne dla użytkowników wnętrza gwarantują komfort podczas wykonywania codziennych czynności i zdecydowanie je usprawniają. Jednym z warunków zapewniających ich funkcjonalność jest dopasowana do potrzeb użytkowników instalacja oświetleniowa. Jak zaplanować ją…
Wyświetl wpis