Wanny wolnostojące do małej łazienki – czy to ma sens

Wanny wolnostojące do małej łazienki – czy to ma sens?

W ostatnich latach prawdziwym hitem aranżacyjnym w łazienkach stały się wanny wolnostojące. Niewątpliwie jest to ceramika łazienkowa z wyższej półki, która stanowi często niezwykle istotny element wystroju luksusowej łazienki. Także mamy tu do czynienia nie tylko z funkcją praktyczną, ale także dekoracyjną. Co jednak zrobić, kiedy dysponujemy małą łazienką? Czy w takim przypadku instalacja wanny wolnostojącej ma sens?

Wanny wolnostojące, tak trudno się im oprzeć!

Dla wielu osób najważniejszym pytaniem będzie zapewne to, dlaczego w ogóle ktoś zawraca sobie głowę czymś takim, jak wanna wolnostojąca do małej łazienki, która nie jest ani najtańszym rodzajem ceramiki łazienkowej, ani też najbardziej praktycznym rozwiązaniem. Otóż odpowiedź jest tylko jedna – tym powodem jest po prostu miłość do pięknego wyposażenia, które urzeka swoim stylem, wnosząc do wystroju łazienki sporą dawkę luksusu i oryginalności.

Tego typu ceramika jest bowiem produktem ekskluzywnym, a jej niezwykle oryginalne i zróżnicowane wzornictwo, całkowicie zmienia oblicze łazienki. W sprzedaży znajdziemy zarówno wanny wolnostojące retro, które idealnie pasują do łazienek urządzonych w stylu klasycznym, jak nowoczesne wanny wolnostojące o smukłych kształtach, dostępne w ciekawej gamie kolorystycznej np. całe czarne. Oglądając niektóre egzemplarze, naprawdę trudno jest się im oprzeć i nie ma w tym nic dziwnego, że nawet jeśli mamy małą łazienkę, to chcielibyśmy ją wyposażyć właśnie w tego typu ceramikę.

Minimalne wymiary łazienki dla wanny wolnostojącej

Teraz już tylko konkrety. Jakimi minimalnymi rozmiarami powinna charakteryzować się łazienka, aby umieszczenie w niej wanny wolnostojącej miało w ogóle sens? Jeszcze do niedawna panowała opinia, że wanny wolnostojące najlepiej stawiać w łazienkach nie mniejszych niż 10m2. Dzisiaj za sprawą szerokiej oferty wanien wolnostojących o bardzo kompaktowych rozmiarach, wynoszących nawet 150 i 140 cm, możliwości ustawienia tego typu ceramiki w jeszcze mniejszej łazience są naprawdę spore.

Kluczowe w przypadku małych łazienek jest to, gdzie ustawimy taką wannę. W takiej sytuacji ustawienie centralne nie jest zbyt sensowne i warto zdecydować się na montaż wanny przy ścianie. Oczywiście nie musi ona przylegać do ściany, ale warto w małej łazience pozostawić środek do swobodnego poruszania się, co znacząco wpływa na komfort użytkowania pomieszczenia. Poza tym, jeśli postawimy wannę przy ścianie, to będziemy mogli zainstalować również prysznic z deszczownicą, co jeszcze bardziej zwiększy jej funkcjonalność.

Wanny wolnostojące do małych łazienek – jaką wybrać?

Decydując się na wannę wolnostojącą do małej łazienki, warto postawić na produkty wykonane z konglomeratu lub akrylu. W tym przypadku ciężkie żeliwne wanny, które oczywiście mają swój olbrzymi urok, nie będą najlepszym wyborem. Natomiast nowoczesne wanny wolnostojące z konglomeratu, o smukłych kształtach i kompaktowych rozmiarach, nie tylko nadadzą łazience wyjątkowego stylu, ale nawet przy niewielkim metrażu, pozwolą z niej korzystać w pełni komfortowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Soundbary Yamaha – co warto o nich wiedzieć?

Soundbar to stosunkowo młode rozwiązanie technologiczne. Zostało ono rozpowszechnione przez firmę Yamaha, która do tej pory cały czas przoduje doskonaląc swój wynalazek. Soundbary tej japońskiej firmy jako jedyne na rynku…
Wyświetl wpis