Usługi pogotowania wodno-kanalizacyjnego

Usługi pogotowania wodno-kanalizacyjnego

Każdy budynek bez względu na przeznaczenie, musi być podłączony do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Już na etapie planowania budowy konieczne jest wykonanie projektu przyłączenia rur sieci miejskiej do nieruchomości.  O stan rur  biegnących pod ziemią przewodów wodociągowych czy kanalizacyjnych w miastach i gminach dbają miejskie przedsiębiorstwa wodne i kanalizacyjne, o tyle za przewody ulokowane na prywatnych posesjach, dbać muszą ich właściciele.

W razie awarii

Instalacja wodno-kanalizacyjna to obecnie cywilizacyjny standard. Nikt już nie wyobraża sobie nabierania wody ze studni i wylewania ścieków na trawnik.  Podczas użytkowania powyższej sieci, mogą wystąpić różnego rodzaju awarie.  Nie da się ich uniknąć, ponieważ najczęściej wynikają ze zużycia materiału lub warunków atmosferycznych. Zazwyczaj są niespodziewane  i trzeba je usuwać natychmiast. Należy je zgłaszać telefonicznie do pogotowia wodno-kanalizacyjnego, które zajmuje się  usuwaniem awarii i naprawianiem sieci oraz interwencjami podczas problemów z wodą w budynkach mieszkalnych. Pogotowie diagnozuje problem i udziela ekspresowej pomocy. Kamery wysokiej rozdzielczości ułatwiają szybkie odszukanie problemu. W przypadku awarii sieci wodno-kanalizacyjnej, pracownicy pogotowia muszą odciąć dopływ wody. Jeżeli naprawy będzie dłuższy, to na miejsce awarii wysyłane są beczkowozy z wodą. Do wezwania przyjeżdża ekipa ze specjalistycznym sprzętem. Celem interwencji jest jak najszybsze przewrócenie wody. Zdarzają się sytuacje, że znalezienie źródła usterki zajmuje więcej czasu niż naprawa.

Najczęściej wykonywane usługi

Pogotowie wodno-kanalizacyjne specjalizuje się w przepychaniu rur i udrażnianiu kanalizacji, a także w czyszczeniu kanalizacji sanitarnej, deszczowej oraz technologicznej. Osoba zgłaszająca problem z kanalizacją może liczyć na pomoc w zakresie usuwania awarii wodociągowych i kanalizacji.  Pogotowie zabezpiecza miejsce awarii poprzez wstrzymanie wypływu wody i awaryjne wyłączanie sieci wodociągowej.  Pracownicy przeprowadzają kontrolę w terenie i  lokalizują  awarię. Pozwala to na zamknięcie  dopływ wody jedynie na uszkodzonym odcinku i na sprawną likwidację problemu.

Zalane domy

W Polsce dość często dochodzi do gwałtownych i obfitych opadów deszczu, które doprowadzają do zalania budynków: domów, piwnic, hal, garaży i innych obiektów.  O pomoc w wypompowaniu wody należy zwrócić się do pogotowia wodno-kanalizacyjnego lub do straży pożarnej. Pogotowie pracuje w systemie całodobowym, więc  pomoc przybywa szybko, co w takiej sytuacji zwiększa szansę na uratowanie dobytku, a nawet życia zwierząt i ludzi.

Pogotowie wodno-kanalizacyjne wykonuje działania interwencyjne, co oznacza, że musi szybko dostać się na miejsce zgłoszenia. Problemem w podjęciu interwencji bywają źle zaparkowane samochody, które utrudniają dostęp do zasuw wodociągowych niezbędnych do włączenia lub wyłączenia zasilania w wodę. O źle zaparkowanym pojeździe pogotowie może zawiadomić policję lub straż miejską.

Więcej na: https://pogotowiewodociagowe.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Pranie poduszek z pierza

Poduszki z pierza są miękkie i wygodne. O poduszki należy dbać w sposób szczególny, ponieważ podczas snu gromadzi się mnóstwo roztoczy. Pranie poduszek jest koniecznością. W przypadku poduszek z pierza,…
Wyświetl wpis