Usługi pogotowania wodno-kanalizacyjnego

Usługi pogotowania wodno-kanalizacyjnego

Każdy budynek bez względu na przeznaczenie, musi być podłączony do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Już na etapie planowania budowy konieczne jest wykonanie projektu przyłączenia rur sieci miejskiej do nieruchomości.  O stan rur  biegnących pod ziemią przewodów wodociągowych czy kanalizacyjnych w miastach i gminach dbają miejskie przedsiębiorstwa wodne i kanalizacyjne, o tyle za przewody ulokowane na prywatnych posesjach, dbać muszą ich właściciele.

W razie awarii

Instalacja wodno-kanalizacyjna to obecnie cywilizacyjny standard. Nikt już nie wyobraża sobie nabierania wody ze studni i wylewania ścieków na trawnik.  Podczas użytkowania powyższej sieci, mogą wystąpić różnego rodzaju awarie.  Nie da się ich uniknąć, ponieważ najczęściej wynikają ze zużycia materiału lub warunków atmosferycznych. Zazwyczaj są niespodziewane  i trzeba je usuwać natychmiast. Należy je zgłaszać telefonicznie do pogotowia wodno-kanalizacyjnego, które zajmuje się  usuwaniem awarii i naprawianiem sieci oraz interwencjami podczas problemów z wodą w budynkach mieszkalnych. Pogotowie diagnozuje problem i udziela ekspresowej pomocy. Kamery wysokiej rozdzielczości ułatwiają szybkie odszukanie problemu. W przypadku awarii sieci wodno-kanalizacyjnej, pracownicy pogotowia muszą odciąć dopływ wody. Jeżeli naprawy będzie dłuższy, to na miejsce awarii wysyłane są beczkowozy z wodą. Do wezwania przyjeżdża ekipa ze specjalistycznym sprzętem. Celem interwencji jest jak najszybsze przewrócenie wody. Zdarzają się sytuacje, że znalezienie źródła usterki zajmuje więcej czasu niż naprawa.

Najczęściej wykonywane usługi

Pogotowie wodno-kanalizacyjne specjalizuje się w przepychaniu rur i udrażnianiu kanalizacji, a także w czyszczeniu kanalizacji sanitarnej, deszczowej oraz technologicznej. Osoba zgłaszająca problem z kanalizacją może liczyć na pomoc w zakresie usuwania awarii wodociągowych i kanalizacji.  Pogotowie zabezpiecza miejsce awarii poprzez wstrzymanie wypływu wody i awaryjne wyłączanie sieci wodociągowej.  Pracownicy przeprowadzają kontrolę w terenie i  lokalizują  awarię. Pozwala to na zamknięcie  dopływ wody jedynie na uszkodzonym odcinku i na sprawną likwidację problemu.

Zalane domy

W Polsce dość często dochodzi do gwałtownych i obfitych opadów deszczu, które doprowadzają do zalania budynków: domów, piwnic, hal, garaży i innych obiektów.  O pomoc w wypompowaniu wody należy zwrócić się do pogotowia wodno-kanalizacyjnego lub do straży pożarnej. Pogotowie pracuje w systemie całodobowym, więc  pomoc przybywa szybko, co w takiej sytuacji zwiększa szansę na uratowanie dobytku, a nawet życia zwierząt i ludzi.

Pogotowie wodno-kanalizacyjne wykonuje działania interwencyjne, co oznacza, że musi szybko dostać się na miejsce zgłoszenia. Problemem w podjęciu interwencji bywają źle zaparkowane samochody, które utrudniają dostęp do zasuw wodociągowych niezbędnych do włączenia lub wyłączenia zasilania w wodę. O źle zaparkowanym pojeździe pogotowie może zawiadomić policję lub straż miejską.

Więcej na: https://pogotowiewodociagowe.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Komu powierzyć zrobienie remontu?

Jedną spośród najcięższych rzeczy podczas inwestowania w nieruchomości jest znalezienie dobrej ekipy remontowej. Zakup mieszkania czy domu samo w sobie wiąże się z dużym nakładem pieniędzy. Pozycja „Koszty remontowe” flipowanej…
Wyświetl wpis

Soundbary Yamaha – co warto o nich wiedzieć?

Soundbar to stosunkowo młode rozwiązanie technologiczne. Zostało ono rozpowszechnione przez firmę Yamaha, która do tej pory cały czas przoduje doskonaląc swój wynalazek. Soundbary tej japońskiej firmy jako jedyne na rynku…
Wyświetl wpis