Piękny ogród – rozwiązania, o których warto wiedzieć

Piękny ogród – rozwiązania, o których warto wiedzieć

Współczesny ogród to nie tylko kwiaty i drzewa. To często zaawansowane rozwiązania, które nie tylko wpływają na jakość obecnych w nim roślin, ale i wygląd całej przestrzeni. Zobacz jak sprawić, by ogród stał się zachwycającym miejscem, w którym każdy chce spędzać wolny czas.

Ogród – planowanie i porządki

Aby ogród był efektowny, trzeba go odpowiednio zaplanować. Dobrze, gdy rosnące w nim drzewa i kwiaty nie są zasadzone przypadkowo, a w specjalnie wybranych miejscach. Umożliwia to wyodrębnienie stref – a co za tym idzie – nadanie przestrzeni ładu i porządku. Pomagają w tym maszyny ogrodnicze, takie jak kosiarki i podkaszarki, dzięki którym można okiełznać rosnącą trawę. Dobrze jest także wyposażyć się w piłę, która pomoże w skróceniu nieregularnych gałęzi, czy przycięciu krzaków. Szeroki wybór urządzeń do uporządkowania ogrodu, można znaleźć w ofercie sklepu Bricomarche.pl.

Dobrym pomysłem jest oddzielenie miejsc z drzewami lub kwiatami od części głównej. Mogą do tego posłużyć drewniane płotki lub tzw. rolbot. Dzięki temu rozwiązaniu można naturalnie (a zarazem estetycznie) wyodrębnić i zabezpieczyć kwiaty lub drzewka owocowe przed zwierzętami, czy bawiącymi się dziećmi. To także doskonały sposób na stworzenie rabat z warzywami, czy ziołami.

W ogarnięciu ogrodu szczególnie tam, gdzie zmagamy się z nierównym lub nieestetycznym podłożem, pomogą siatki ogrodowe. Pomagają one w walce z nadmiarem chwastów, zwalczaniem gryzoni, czy poprawie podłoża szczególnie tam, gdzie jest narażone na osuwanie się.

Ogrodowe gadżety

Oprócz tego, że ogród to miejsce upraw, jest także przestrzenią służącą rekreacji i wypoczynkowi. Warto więc pomyśleć o postawieniu drewnianej altanki, wyposażonej w grill – idealny na rodzinne spotkania, czy weekendowe biesiady ze znajomymi. Wspaniałym sposobem na uatrakcyjnienie przestrzeni są wiklinowe huśtawki i wielobarwne hamaki, które ulokowane wśród drzew, umożliwią relaks nawet w upalne dni. Aby móc się schłodzić warto zainwestować w rozporowy basen, z którego z zachwytem skorzystają nie tylko dzieci, ale też dorośli po ciężkim dniu pracy. 

Żeby ogród zachwycał, nie powinno w nim zabraknąć odpowiedniego oświetlenia. Nie tylko umożliwia ono korzystanie z przestrzeni po zmroku, ale także wprowadza wyjątkowy klimat. Solarne lampki wbite wzdłuż ścieżki lub podwieszone girlandy sprawią, że trasa staje się lepiej widoczna, ale także pomagają wykreować przytulną, iście magiczną aurę wokół. Jeśli marzysz o bajkowym ogrodzie pełnych bujnych roślin i zachwycających miejsc – zajrzyj do Bricomarche.pl.

1 comment
  1. Nie wiem co bym zrobił bez altanki w dobie koronawirusa. Gdyby nie ona to nie wiem co by się działo u nas w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like