Ogrodzenie to spore wyzwanie – zarówno w zakupie, jak i w montażu. Często wybór trafia na płoty drewniane, czyli produkty łatwe w montażu, niedrogie i dosyć dekoracyjne. Mają swoje zalety, jednak kwestia tego, jak wybrać płoty drewniane ogrodowe czasami bywa bardzo trudna, zwłaszcza jeśli to nasze pierwsze podejście do ogrodzenia. Postaramy się więc odpowiedzieć na 3 interesujące pytania, jakie nadesłali klienci serwisu produktyogrodowe.pl.
Jak zrobić płot drewniany?
Estetyczne i przede wszystkim – bezpieczne dla domowników – płoty drewniane ogrodowe, można nabyć w którymś ze sklepów z asortymentem ogrodniczym lub w internecie, gdzie swoje produkty udostępniają firmy, zajmujące się wyrobami z drewna, jak np., produktyogrodowe.pl. Samodzielne wykonywanie płotu ogrodowego z drewna, bez przemysłowych maszyn do obróbki i impregnacji jest raczej kiepskim pomysłem. Gotowe przęsła można jednak samodzielnie zmontować.
Jak zamontować płot drewniany?
Jak już wspomniano, drewniane płoty ogrodowe można montować samodzielnie, niektóre z nich wymagają zakotwiczenia w ziemi, inne są po prostu wkopywane na właściwą głębokość, jeszcze inne montowane są na podmurówce. Rozwiązań jest kilka. Jeśli decydujecie się na płoty drewniane ogrodowe z internetu, to dostawca przyśle wam najpewniej następujący zestaw: przęsła w całości lub do złożenia w ramie, okucie ze stali nierdzewnej oraz manual. Ten ostatni to zwyczajna instrukcja krok po kroku, która odpowie nam na pytanie, jak zamontować płot drewniany. To intuicyjna robota, przydadzą się podstawowe narzędzia oraz ręce chętne do pomocy.
Zobacz również gotowe płoty drewniane:
www.produktyogrodowe.pl/14-drewniane-ploty-panele-oslonowe-ogrodowe


Z czego zrobić płot drewniany?
Biorąc pod uwagę dostępność, niską cenę oraz walory estetyczne, oczywistym wyborem jest sosna. Płoty drewniane wykonane z tego gatunku są wytrzymałe, odporna na czynniki atmosferyczne, a przy tym łatwo wkomponować je w ogród i dopasować do innych elementów małej architektury, jak np. taras czy altana. Płoty drewniane ogrodowe z tego gatunku nie wymagają nawet malowania – sam kolor drewna sosnowego jest dekoracyjny i wystarczy od czasu do czasu pokryć je materiałem powłokotwórczym, aby wyglądało świeżo i ładnie.
Innym, modnym gatunkiem drewna, które wykorzystuje się w Polsce do produkcji płotów ogrodowych premium jest modrzew. Pod względem wytrzymałości, twardości oraz odporności nie ma sobie równych. Płoty drewniane z modrzewiu poznamy po charakterystycznym, nieco czerwonawym odcieniu. Ciekawe modele wykonane z tego materiału można znaleźć między innymi na produktyogrodowe.pl.
Ile kosztuje płot drewniany?
Koszty ogrodzenia drewnianego zależą oczywiście od wielkości parceli, którą trzeba otoczyć. W praktyce posługujemy się wartościami za przęsło. W zależności od designu oraz wykorzystanego materiału, płoty drewniane kosztują od 50 do nawet 500 zł za pojedynczy element. Wyroby z rodzimych gatunków drewna, jak sosna czy świerk, są odpowiednio tańsze od np. wcześniej wspomnianego modrzewiu.