Jak dobrać drzwi wewnętrzne do mieszkania?

Jak dobrać drzwi wewnętrzne do mieszkania?

Wybór i montaż drzwi do mieszkania wcale nie jest taki prosty. Stanowią one ważny element użytkowy, a także zdobią wnętrze i nadają mu charakteru. Nie warto więc zdawać się na przypadek i nieprzemyślane decyzje, bo popełnione błędy odbiją się na Twoim komforcie i wyglądzie całego mieszkania. Być może na długie lata, zwłaszcza jeśli postawisz na produkty wiodących i trwałych marek – takich jak drzwi Porta. Podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę, jeśli szukasz pięknych i funkcjonalnych rozwiązań.

Dopasuj drzwi do wyglądu całego mieszkania

Podstawową zasadą, jaką należy się kierować przy wyborze stylistyki drzwi wewnętrznych, jest dopasowanie ich do koloru podłogi oraz listew przypodłogowych. Pamiętaj przy tym, że kolory powinny ze sobą współgrać, choć niekoniecznie muszą mieć ten sam odcień. Musisz pamiętać o dopasowaniu:

  • faktury drzwi – jeśli na podłodze lub innych elementach wyposażenia dominują duże i wyraźne słoje, to takie też powinny znaleźć się na drzwiach (np. drzwi Porta NATURA SPACE lub INSPIRE); do drobnych słojów pasują natomiast drzwi gładkie;
  • zimnych i ciepłych odcieni – z reguły nie powinno łączyć się drewien zimnych i ciepłych; można natomiast łączyć różne barwy, jeżeli drzwi wykonane są z różnych materiałów;
  • stylistyki drzwi do wszystkich pomieszczeń – drzwi muszą pasować zarówno do wystroju przedpokoju, jak i pomieszczania, które znajduje się po drugiej stronie; jeśli są urządzone w różny sposób, można postawić na drzwi, które nie rzucają się w oczy (np. drzwi Porta z linii NOVA).

Oczywiście są to tylko główne wytyczne. Stylistyka drzwi jest bowiem nieograniczona. Do wyboru mamy na przykład wzory klasyczne (Porta BALANCE), pasujące do stylu loftowego (Porta FIT), czy nowoczesne (Porta FOCUS). Jeśli zaś nie mamy pomysły na drzwi lub boimy się chaosu, zawsze można zdecydować się na biel. To uniwersalne rozwiązanie, które nigdy nie wychodzi z mody.

Stawiaj nie tylko na wygląd, ale i na jakość

Drzwi powinny nie tylko ładnie wyglądać, ale przede wszystkim być wytrzymałe i funkcjonalne. Nie kieruj się więc wyłącznie wyglądem i ceną, ale postaw na jakość. Solidnie wykonane drzwi wewnętrzne przetrwają długie lata.

Na przykładzie drzwi Porta dostępnych na drzwi-warszawa.com można zobaczyć, jakie cechy

powinno rozważyć się w pierwszej kolejności. To przede wszystkim:

  • wypełnienie pełne lub tzw. plaster miodu;
  • zamek na zwykły klucz, z blokadą łazienkową lub dostosowane pod wkładkę patentową;
  • możliwość skrócenia drzwi;
  • możliwość zamontowania trzeciego zawiasu;
  • dopasowanie drzwi do konkretnej ościeżnicy;
  • rodzaj okleiny.

To niestety bardzo łatwe do przeoczenia kwestie. Ich nieuwzględnienie może jednak być bardzo niemiłe w skutkach, dlatego przed zakupem warto zapoznać się ze wszystkimi parametrami drzwi na drzwi-warszawa.com lub zasięgnąć porady specjalisty, który dopyta o wszystkie niezbędne szczegóły i pomoże wybrać najlepsze rozwiązanie.

Nie upieraj się przy samodzielnym montażu

Bagatelizowanie montażu drzwi wewnętrznych to duży błąd, który przysłoni efektowny wygląd drzwi. Nieumiejętnym montażem ryzykujesz też, że drzwi nie będą działać tak, jak powinny. Nieodpowiednio wyważone będą się zacinać i nie przylegać ściśle do ościeżnicy. Na pierwszy rzut oka są to błahe problemy, ale przy codziennym używaniu dadzą się we znaki. Nie mówiąc już o tym, że drzwi utracą właściwości wytłumiania dźwięków i szybko się zużyją.

Kupując drzwi, zwróć więc uwagę na to, czy oferta obejmuje również montaż. Nie są to duże koszty dodatkowe, a w zamian dają gwarancję, że drzwi posłużą przez lata. Na wiele modeli często pojawiają się promocje na montaż – warto więc trzymać rękę na pulsie i przeglądać oferty na drzwi-warszawa.pl lub odwiedzić nas w punkcie Hermes w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like