Pranie poduszek z pierza

Pranie poduszek z pierza

Poduszki z pierza są miękkie i wygodne. O poduszki należy dbać w sposób szczególny, ponieważ podczas snu gromadzi się mnóstwo roztoczy. Pranie poduszek jest koniecznością. W przypadku poduszek z pierza, pranie w niewłaściwy sposób może spowodować zniszczenie puchowego wypełnienia. Wiele osób oddaje poduszki puchowe do pralni chemicznej. Istnieją sposoby prania poduszek puchowych w domu bez ryzyka powstania jakichkolwiek szkód.

Proste rady na pranie poduszek

Produkty puchowe do spania nie są tanie. Aby służy przez wiele lat, muszą być utrzymane w czystości. Producenci przestrzegają, aby nie prać poduszek puchowych w pralce automatycznej. Jest możliwe pranie poduszek z pierza w pralce. Jedno pranie powinno zawierać jedną dużą poduszkę lub dwie małe.  Powinno używać się bardzo delikatnego płynu do prania i dostosować program do prania delikatnych rzeczy. Nie należy nastawiać zbyt dużej temperatury i mocnego wirowania. Im mniej obrotów przy wirowaniu, tym lepiej. Zaleca się wykonać dwa wirowania, w tym jedno na wyższych obrotach. Pranie poduszek z pierza nie zaszkodzi tym delikatnym przedmiotom, jeżeli do pralki wraz z poduszką włoży się kilka piłeczek tenisowych, które rozbijają pierze w trakcie prania. Jeżeli ktoś obawia się uszkodzenia pierza, to może wyjąć puchowy wkład z poduszki i wyprać jedynie tkaninę. Poduszki z pierza należy prać raz w roku, kołdrę z naturalnego puchu można wyprać raz na 2 lata.

Suszenie poduszek  z pierza

Na pranie poduszek z pierza najlepiej wybrać słoneczny dzień. Nie jest dobrym pomysłem suszenie poduszek z pierza w suszarce bębnowej. Najlepiej wywiesić je na zewnątrz, aby schły przy pomocy wiatru i słońca. Muszą być  w nasłonecznionym i przewiewnym miejscu. Co godzinę należy je odwracać i przetrzepywać, aby wypełnienie równomiernie schło i się nie zbijało. Proces suszenia jest długi, ale efekt końcowy jest nagrodą za włożony trud. Po wyschnięciu poduszki z pierza są puszyste i miękkie. Wyglądają na nowe. Pranie poduszek z pierza w pralce może dać dobre efekty, o ile właściciel wie, jak suszyć takie poduszki i ma do tego warunki.  Jeżeli nie ma możliwości wyniesienia wypranych poduszek z pierza na zewnątrz lub chociaż na balkon, to lepiej oddać je do prania w prali chemicznej. Pranie poduszek z pierza znacznie poprawia komfort snu – nie czujemy zapachu potu i innych zanieczyszczeń.

Wietrzenie poduszek z pierza

Przy niesprzyjającej pogodzie pranie poduszek z pierza nie jest najlepszym pomysłem. Jedną z form pielęgnacji puchowych poduszek jest ich wietrzenie. Można to zrobić nawet w zimie. Wrogiem roztoczy jest niska temperatura – giną w temperaturze -18°C. Nie poleca się wietrzenia poduszek z pierzem w przypadku dużej wilgotności powietrza, ponieważ może dojść do uszkodzenia puchowego wypełnienia.

Bardzo zabrudzone poduszki z pierza można namoczyć przed praniem zasadniczym w pralce. Grubych i ciężkich kołder z pierza nie należy prać w pralce, bo jest za duży ciężar dla tego urządzenia. Lepiej zrobić to ręcznie lub oddać do pralni chemicznej.

1 comment
  1. A już się bałam, że pranie poduszek z pierza będzie niemożliwe. A przecież da się! 🙂 Super, dzięki za ten artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Kompresor do piaskowania – jak wybrać?

Piaskowanie jest sposobem na oczyszczanie powierzchni, który wyróżnia się używaniem sprężonego powietrza z piaskiem lub innym materiałem o właściwościach ścierających. W tym przypadku przydatny jest kompresor do piaskowania, który znacznie ułatwi wykonywanie…
Wyświetl wpis

Jak zaplanować oświetlenie kuchni?

Przyjazne dla użytkowników wnętrza gwarantują komfort podczas wykonywania codziennych czynności i zdecydowanie je usprawniają. Jednym z warunków zapewniających ich funkcjonalność jest dopasowana do potrzeb użytkowników instalacja oświetleniowa. Jak zaplanować ją…
Wyświetl wpis