Beton w salonie-aranżacja wnętrz. Jaki odcień wybrać? Z czym łączyć?

Beton w salonie-aranżacja wnętrz. Jaki odcień wybrać? Z czym łączyć?

Projektowanie i aranżacja wnętrz beton architektoniczny zdobi i nadaje charakteru naszym wnętrzom. Często i w wielu wariantach używany nie tylko przez projektantów wnętrz. W czym tkwi wyjątkowość tego materiału ? Jego niezmienna aktualność. To jeden z takich materiałów które nie starzeją się wizualnie. Subtelności tego materiału dodadzą każdemu wnętrzu wyrazu, a jego naturalność sprawia, że w każdej aranżacji wygląda tak jak by dokładnie był na swoim miejscu.

Jaki beton wybrać ?

Projekty wnętrz z jego udziałem nie muszą zamykać się w jednym stylu. Styl nowoczesny czy industrialny, wcale nie. właściwie użyty doskonale będzie pasował nawet do wnętrz klasycznych. Występuje w różnych postaciach. Od gotowych elementów w formie prostych płyt po mniej lub bardziej skomplikowane elementy z których możemy stworzyć mozaikę. Dostępne są również masy z których tworzy się całe betonowe ściany. użycie właśnie tego rodzaju materiału daje duże możliwości aranżacyjne, Grubość ziarna, odcień oraz sam sposób nałożenia. Dostarczane w dużej części w kolorze białym do wybarwienia na wybrany odcień. Pozostała część uroku betonu to umiejętności wykonawcy. Co w efekcie daje fakturę zachwycającą delikatnymi „smaczkami” z bliska, a z daleka monumentalną płaszczyznę.

wnętrze Z betonu

Jaki odcień betonu wybrać ?

Jako architekt wnętrz korzystam z wielu wybarwień. Jasne wnętrza pozwalają na  wyrazisty ciemniejszy odcień betonu. W małym holu jasną delikatną fakturę. Wszystko w zależności od potrzeby. Architekci wnętrz mają na celu oryginalność i niepowtarzalność swoich projektów. Powierzchnie z betonu architektonicznego zwłaszcza te nanoszone ręcznie są różnorodne i ciężko wykonać drugą dokładnie taką samą.

 wnętrze z betonem

Beton architektoniczny – jakie stosować połączenia?

Beton architektoniczny można stosować na pojedynczych wybranych elementach lub w kilku miejscach jednego mieszkania. Dobrze wygląda z drewnianymi fornirami. Łączenie go z drewnem daje naprawdę świetne efekty dekoracyjne. Chropowatość struktury podkreślą  gładzie na ścianach. Dobrze oświetlony podwoi swój urok, a w towarzystwie  miękkich dywanów i obszernych kanap na pewno nie będzie wyglądał zimno i nieprzyjaźnie.

Betonowe ściany w łazience ? Czy to się sprawdza ?

To już inna tematyka . Ale w łazience nie musimy wcale z tego materiału rezygnować, nawet pod prysznicem. Trzeba tylko wybrać odpowiedni rodzaj materiału i zastosować się do technologii kładzenia. Daje to szereg możliwości aranżacyjnych ale jak wspomniałem to już temat na oddzielny artykuł. Przeczytaj więcej w innym w serwisie budujwprawie.pl.


Zapraszam do obejrzenia moich projektów wnętrz na www.michalstrawa.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Wszechstronna firma remontowa

Remont może być wyczekiwaną zmianą lub koniecznością losową.. Zazwyczaj wiąże się bałaganem, chaosem i nerwowością.  Można uniknąć wszelkich trudności remontowych i powierzyć to zadanie fachowcom z firm remontowych, którzy zadbają…
Wyświetl wpis