Rolety zewnętrzne adaptacyjne przegląd systemów dla domu 2020

Rolety zewnętrzne adaptacyjne: przegląd systemów dla domu 2020

Rolety zewnętrzne cieszą się olbrzymim zainteresowaniem na rynku. Ze względu na ich wszechstronne zastosowanie sięgają po nie zarówno właściciele domów i mieszkań, jak i restauratorzy, sklepikarze, hotelarze itp. Rolety zewnętrzne na stałe wpisały się w polski krajobraz i ładnie dopełniają bryłę współczesnych budynków. Dziś przyjrzymy się, jakie systemy rolet adaptacyjnych ma do zaoferowania producent rolet – master.kalisz.pl.

Skupimy się przede wszystkim na tym, jak montowana jest roleta adaptacyjna oraz czym powinniśmy się kierować przy wyborze odpowiedniego dla nas wariantu. Informacji szukaliśmy na Sklep.master.kalisz.pl

Rolety zewnętrzne adaptacyjne – rodzaje skrzynki

Systemy rolet adaptacyjnych posiadają katalogowo kilka rodzajów skrzynek. Dlaczego zaczynamy właśnie od tego? Skrzynka jest najbardziej wyeksponowanym elementem rolety, a jej lokalizacja to jeden z najważniejszych etapów podczas wyboru systemu osłon zewnętrznych. Standardowe rolety zewnętrzne mają kształt nieco kanciaty, wieloboczny – strona czołowa przypomina trapez. Innym rozwiązaniem jest system półowalny, gdzie górna powierzchnia skrzynki jest płaska, zaś czołowa jest zaokrąglona (pozbawiona krawędzi). Trzeci wariant to rolety zewnętrzne natynkowe w systemie owalnym, gdzie cała skrzynka pozbawiona jest krawędzi i jest estetycznie wykończona.

Rolety zewnętrzne adaptacyjne – sposób montażu

Kluczowa decyzja podczas zamawiania rolet zewnętrznych – czy osłona ma być zamontowana na tynku czy we wnęce okiennej. Który wariant jest lepszy? Kwestia gustu. Skrzynka we wnęce okiennej ładniej wygląda od strony zewnętrznej, ale jest też widoczna z wewnątrz, podczas gdy rolety zewnętrzne na elewację bardziej rzucają się w oczy od zewnątrz, ale przy całkowitym zwinięciu są praktycznie niewidoczne z domu.

Rolety zewnętrzne adaptacyjne – kolorystyka

W sklepie Master.kalisz.pl natknęliśmy się na dziesiątki wariantów kolorystycznych, więc to już pewnie standard na rynku. Rolety zewnętrzne producent przystosował w taki sposób, by z dużą dokładnością można je było dopasować do koloru elewacji, ramy okiennej itp. Co wybieramy? Po pierwsze kolor samej rolety zewnętrznej, na co składa się skrzynka, prowadnice oraz listwa dolna. Po drugie wybieramy kolor profilu oraz zwijacza.

Rolety zewnętrzne adaptacyjne – elementy funkcjonalne

Mamy już lokalizację naszej osłony, wybraliśmy skrzynkę oraz kolorystykę poszczególnych elementów. Czas na aspekty techniczne. Po pierwsze i najważniejsze – dokładnie określmy wymiary rolety zewnętrznej. Producent rolet master.kalisz.pl wykonuje je wyłącznie na zamówienie i pod określony przez klienta wymiar, tylko w taki sposób można stworzyć profesjonalny system osłon.

Należy także zastanowić się, jaki profil aluminiowy nas interesuje. Jest to kolokwialnie mówiąc pancerz rolety, w standardzie występuje w wariantach 39 mm oraz 43 mm. Kolejnym krokiem jest wybór rozmiarów skrzynki oraz systemu sterowania. Na rynku występują rolety zewnętrzne sterowane ręcznie, za pomocą specjalnej taśmy lub linki. To prosty, niezawodny i ławy w obsłudze system, jednak… nie jedyny. Występują też rolety zewnętrzne adaptacyjne sterowane automatycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like