Nowoczesne oświetlenie idealne do wnętrz w industrialnym stylu

Nowoczesne oświetlenie idealne do wnętrz w industrialnym stylu

Stworzenie nowoczesnej przestrzeni w domu czy biurze wymaga zastosowania odpowiednich materiałów wykończeniowych, a także wyposażenia. Niewątpliwie minimalistycznie i surowo urządzone mieszkania ciągle cieszą się dużym powodzeniem. Aby podkreślić ich charakter niezbędny jest dobór odpowiedniego oświetlenia. W dzisiejszym poradniku przedstawimy najlepsze oświetlenie do wnętrz w stylu industrialnym. Już teraz zdradzimy, że doskonałym wyborem będą plafony led.

Plafony led – nowoczesny wybór zarówno do wysokich, jak i niskich pokoi

Szukając bardzo nowoczesnych opraw świetlnych, warto zdecydować się na podsufitowe plafony led. Mają one tę zaletę, że są w geometrycznych podwyższających estetykę wnętrza kształtach, podkreślających ich minimalizm. Zatem można wybrać plafony okrągłe albo wpisane w prostokątną podstawę. Mogą być to także formy złożone z różnych brył. Świetnie sprawdzają się na suficie w środkowej części pokoju, bądź miejscu, które w sposób szczególny chce się wyróżnić, np. nad łóżkiem w sypialni. Plafon led gwarantuje równomierne rozproszone białe światło led, które może mieć bardziej ciepły lub chłodny odcień. Oczywiście do stylu industrialnego najlepiej sprawdzi się zimne źródło światła.

Kinkiety idealnym uzupełnieniem industrialnej przestrzeni

W industrialnych wnętrzach doskonale sprawdzają się również kinkiety. Mogą być one wykonane z metalu lub połączenia metalu i drewna. Obydwa rozwiązania świetnie pasują do wnętrza salonu i mogą zostać zawieszone np. po obydwu stronach toaletki wykonanej z postarzanego drewna i osadzonej na stalowym stelażu. Warto zauważyć, że kinkiety mogą optycznie poszerzyć lub podwyższyć wnętrze wystarczy zawiesić je po przeciwległych stronach i wybrać modele z kloszami skierowanymi do góry. Bardzo ciekawym wyborem są minimalistyczne kinkiety, stworzone z połączonych ze sobą metalowych prętów, tworzących otwartą bryłę. Można do nich dobrać stylizowane na stare żarówki led, których diody ułożone są w taki sposób, że przypominają tradycyjny żarnik. Świetnie będzie się prezentować również kinkiet z kloszem wykonanym z postarzanego szkła, do którego również można wkręcić dekoracyjną żarówkę, np. świeczkę led.

Taśmy led podkreślą piękno industrialnych mebli

Zarówno w łazience urządzonej w industrialnym stylu, jak i salonie, czy gabinecie, warto zastosować oświetlenie typowe dla nowoczesnych wnętrz, a więc taśmy led. Pięknie podkreślą ramę industrialnego lustra wykonaną z postarzanego techniką ścierną drewna. Ponadto można je zastosować również do podkreślenia szklanych półek drewnianych mebli w salonie bądź gabinecie. Taśmy led doskonale wyeksponują postawione na nich minimalistyczne dekoracje. Można zdecydować się na taśmy led z kolorowymi diodami oraz systemem zmiany barw. Tutaj wystarczy specjalny pilot, dzięki któremu można zmieniać natężenie barw, a także ich nasycenie. Zaletą jest fakt, że można uzyskać wiele barw w chłodnej palecie kolorystycznej, a meble dzięki temu za każdym razem będą prezentować się nieco inaczej.

Lampy wiszące i stojące

W dużym przestronnym salonie warto postawić na więcej niż jedną oprawę świetlną. Poza plafonami lub lampkami led w suficie podwieszanym można w drugiej części pokoju podkreślić industrialną stylistykę poprzez zastosowanie żyrandola. Choć ten element kojarzy się najbardziej ze stylem glamour, to poza klasycznymi żyrandolami pełnymi kryształków, można również wybrać bardziej proste modele, wykonane z odpowiednio profilowanych metalowych prętów i uzupełnione o świeczki led. Należy również znaleźć miejsce na metalowe lampy stojące, najlepiej takie z dużymi kloszami, które podkreślą wybrany kąt.

Stylistykę industrialną mogą podkreślić jeszcze cotton balls, ale nie tradycyjne, a w formie połączonych ze sobą żarówek. W poprzemysłowych aranżacjach często spotyka się np. całe instalacje świetlne. Odrapana i sfatygowana drabinka może pełnić rolę kwietnika, a wokół niej mogą być rozwieszone żarówki led w dekoracyjnej formie, połączone na jednym przewodzie. Wszystkie elementy wyposażenia, dekoracji i oświetlenia mogą doskonale ze sobą współgrać. Wystarczy jedynie zadbać o ich dopasowanie kolorystyczne i materiałowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like