Podłogi winylowe do łazienki i kuchni? Doskonały pomysł!

Zdecydowana większość osób remontujących swoje domy i mieszkania do łazienki, kuchni i innych pomieszczeń mokrych wybiera tradycyjne płytki ceramiczne, ewentualnie gresowe. Tym bardziej warto wiedzieć, że istnieje dla nich alternatywa. Są nią podłogi winylowe, które robią furorę w naszych wnętrzach. Takie panele śmiało można zastosować w pomieszczeniach, w których panuje podwyższona wilgotność, nie obawiając się o ich trwałość. Jak to możliwe? Po szczegóły zapraszamy do naszego artykułu.

Czym są podłogi winylowe?

Podłogi winylowe, nazywane również panelami winylowymi, to szybko zyskująca na popularności okładzina, która może być alternatywą dla paneli laminowanych, podłóg drewnianych czy ceramicznych. Są wykonane z tworzywa sztucznego i dostępne w dwóch typach budowy:

  1. LVT– te panele są wykonane z kilku warstw tworzywa sztucznego. Posiadają rdzeń z polichlorku winylu, czyli syntetycznego polimeru. Wierzchnia warstwa jest wykończona nadrukiem z docelowym wzorem. O panelach LVT czytaj też w artykule na stronie https://www.drzwi-inside.pl/co-to-sa-panele-podlogowe-lvt/.
  2. Panele na bazie rdzenia mineralnego– to nowsze rozwiązanie, którego zaletą jest fakt, iż panele winylowe na bazie rdzenia mineralnego można montować dokładnie tak samo, jak każde inne panele, czyli na click, metodą bezklejową (w systemie podłogi pływającej).

Panele winylowe są odporne na wilgoć

Jedną z najważniejszych zalet paneli winylowych jest to, że mamy tutaj do czynienia z wodoodpornym materiałem wykończeniowym. Panele są niewrażliwe na wilgoć, dlatego woda rozlana np. po wyjściu spod prysznica czy podczas kąpieli w wannie nie zrobi na nich żadnego wrażenia.

Jest to główny argument przemawiający za tym, aby wybrać panele winylowe do wykończenia podłogi w łazience czy w kuchni, a więc w tych pomieszczeniach, w których do tej pory królowały płytki. Jeśli chcesz mieć taką samą podłogę na całej kondygnacji, to panele winylowe są zdecydowanie najlepszą propozycją.

Nie tylko do łazienki i kuchni

Panele winylowe są coraz częściej widywane w łazienkach i kuchniach, natomiast śmiało można rozważyć ich wybór także do innych „problematycznych” pomieszczeń. Za przykład może nam posłużyć domowa pralnia, prasowalnia, pomieszczenie gospodarcze/kotłownia, a wychodząc poza budynki mieszkalne także siłownia, szatnia czy aneks kuchenny w przestrzeni biurowej. Zastosowanie tej okładziny jest naprawdę imponujące.

Interesujący element dekoracyjny

Panele winylowe są uniwersalnym materiałem wykończeniowym, dostępnym w szerokim wyborze wariantów kolorystycznych i wzorów. Dzięki temu nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować je nie tylko na podłodze, ale też np. na ścianach.

Taki element dekoracyjny może całkowicie odmienić design pomieszczenia, wprowadzić do niego nieco indywidualizmu, zaskakując domowników i odwiedzających nas gości. Warto wziąć to pod uwagę na etapie projektowania wystroju pomieszczenia.

Gdzie można kupić podłogi winylowe?

Rosnąca popularność podłóg winylowych sprawiła, że są dziś one dostępne w praktycznie każdym sklepie specjalizującym się w sprzedaży okładzin podłogowych, również w marketach budowlanych. Na pewno pierwsze kroki warto skierować do salonu mającego możliwie jak największą ofertę takich podłóg, co pozwoli w jednym miejscu porównać wiele wariantów kolorystycznych i wzorów, wybierające ten, który będzie najlepiej prezentować się w Twoim wnętrzu.

Nasza rada? Odwiedź salon DRZWI INSIDE, który mieści się w galerii Home Concept w Katowicach, tuż przy głównej trasie łączącej Katowice z Sosnowcem. Na miejscu czeka na Ciebie olbrzymi wybór paneli winylowych renomowanych producentów. Skorzystasz również z fachowego doradztwa, a panele możesz zamówić z usługą profesjonalnego montażu. Szczegóły sprawdź na https://www.drzwi-inside.pl/.

Chcesz dowiedzieć się więcej o panelach winylowych, w tym poznać ich najważniejsze zalety użytkowe? W takim razie zajrzyj do artykułu na stronie https://www.drzwi-inside.pl/podlogi-winylowe/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Co na ścianę zamiast obrazu?

Ładne ściany, harmonijnie zgrane z osobowością właściciela mieszkania to obecne trendy w aranżacji wnętrz. Dochodzą do tego także specjalne dodatki, które umilają wystrój. Modne gadżety na ścianach czynią pomieszczenia nowoczesnymi.…
Wyświetl wpis