Czym chemia profesjonalna różni się od zwykłej

Czym chemia profesjonalna różni się od zwykłej

Czym chemia profesjonalna różni się od zwykłej?

Przeprowadzenie generalnego sprzątania wymaga mocnych środków czyszczących. Bywa, że  preparaty dostępne w sklepach nie radzą sobie z wieloma plamami, uciążliwym zapachem i innymi problemami. Rozwiązaniem pozwalającym na dokładne wyczyszczenie różnych powierzchni może być profesjonalna chemia, taka, jaką stosuje się do sprzątania powierzchni przemysłowych, czy placówek służby zdrowia.

Nie tylko w miejscach użyteczności publicznej

Miejsca użyteczności publicznej, takie jak urzędy, placówki oświatowe, poczekalnie szpitalne, banki, biblioteki, uczelnie, a także halle w biurowcach i centra handlowe, kina, kluby sportowe są odwiedzane przez „morze” ludzi. To powoduje, że ilość i różnorodność zarazków w takich miejscach zdecydowanie przewyższa ilość drobnoustrojów znajdujących w domach i mieszkaniach. Z powodu intensywności użytkowania  zwykłe sprzątanie w miejscach publicznych nie jest wystarczające. Stosowanie profesjonalnych środków czystości zapewnia nieskazitelną czystość i spokój od kontroli SANEPID-u. W domu chemia profesjonalna również może znaleźć swoje zastosowanie, zwłaszcza w sytuacji, kiedy kupiliśmy niezbyt zadbane mieszkanie do remontu na rynku wtórnym, czy wprowadzamy się do wynajętego lokalu mieszkalnego. W codziennym użytkowaniu chemia profesjonalna jest polecana, w przypadku zabrudzeń, których nie usunęły zwykłe środki czystości oraz do sprzątania strefy wejścia.

Zalety chemii profesjonalnej

Wzorcowa czystość w domu sprawia, że wnętrze jest miłe, przytulne i komfortowe. Do sprzątania warto używać najlepszych środków higienicznych. Profesjonalne środki czystości mają sporą przewagę nad zwykłymi detergentami z osiedlowego marketu.  Po pierwsze są bardziej skoncentrowane  niż popularne preparaty czyszczące. Mają większą zawartość chemii, która zabija drobnoustroje, więc od czasu do czasu może być stosowana w łazience i w kuchni. Są też bardziej wydajne – jedno opakowanie chemii profesjonalnej o podobnej objętości, co zwykłe środki czystości, starcza na dłuższy czas i gwarantuje znakomity efekt sprzątania. Zużywa się mniej detergentu, a mieszkanie lśni czystością. Chemia profesjonalna, dzięki zwiększonej wydajności, pozwala na szybsze sprzątanie, nawet trudnych zabrudzeń, co ma kolosalne znaczenie przed świętami, czy urodzinami.

Podstawowe różnice między chemią gospodarczą a profesjonalną

Najważniejsza różnica między chemią profesjonalną a gospodarczą (zwykłą) to poziom stężenia składników. Preparaty profesjonalne najczęściej są koncentratami. Należy je  rozcieńczać  zgodnie z zaleceniami producenta. Zbyt wysoki udział produktu mógłby doprowadzić nawet do uszkodzenia powierzchni podczas intensywnego mycia. Rozcieńczanie nie wpływa na jego skuteczność, a jeszcze zwiększa wydajność preparatu.

 Zwykłe środki czyszczące najczęściej doskonale radzą sobie ze standardowymi zabrudzeniami w domu. Są one bezpieczne i łatwe w użyciu. Profesjonalna chemia polecana jest do bardzo uciążliwych zabrudzeń. Najczęściej posługują się ją firmy sprzątające.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kategorie