Czym chemia profesjonalna różni się od zwykłej

Czym chemia profesjonalna różni się od zwykłej?

Przeprowadzenie generalnego sprzątania wymaga mocnych środków czyszczących. Bywa, że  preparaty dostępne w sklepach nie radzą sobie z wieloma plamami, uciążliwym zapachem i innymi problemami. Rozwiązaniem pozwalającym na dokładne wyczyszczenie różnych powierzchni może być profesjonalna chemia, taka, jaką stosuje się do sprzątania powierzchni przemysłowych, czy placówek służby zdrowia.

Nie tylko w miejscach użyteczności publicznej

Miejsca użyteczności publicznej, takie jak urzędy, placówki oświatowe, poczekalnie szpitalne, banki, biblioteki, uczelnie, a także halle w biurowcach i centra handlowe, kina, kluby sportowe są odwiedzane przez „morze” ludzi. To powoduje, że ilość i różnorodność zarazków w takich miejscach zdecydowanie przewyższa ilość drobnoustrojów znajdujących w domach i mieszkaniach. Z powodu intensywności użytkowania  zwykłe sprzątanie w miejscach publicznych nie jest wystarczające. Stosowanie profesjonalnych środków czystości zapewnia nieskazitelną czystość i spokój od kontroli SANEPID-u. W domu chemia profesjonalna również może znaleźć swoje zastosowanie, zwłaszcza w sytuacji, kiedy kupiliśmy niezbyt zadbane mieszkanie do remontu na rynku wtórnym, czy wprowadzamy się do wynajętego lokalu mieszkalnego. W codziennym użytkowaniu chemia profesjonalna jest polecana, w przypadku zabrudzeń, których nie usunęły zwykłe środki czystości oraz do sprzątania strefy wejścia.

Zalety chemii profesjonalnej

Wzorcowa czystość w domu sprawia, że wnętrze jest miłe, przytulne i komfortowe. Do sprzątania warto używać najlepszych środków higienicznych. Profesjonalne środki czystości mają sporą przewagę nad zwykłymi detergentami z osiedlowego marketu.  Po pierwsze są bardziej skoncentrowane  niż popularne preparaty czyszczące. Mają większą zawartość chemii, która zabija drobnoustroje, więc od czasu do czasu może być stosowana w łazience i w kuchni. Są też bardziej wydajne – jedno opakowanie chemii profesjonalnej o podobnej objętości, co zwykłe środki czystości, starcza na dłuższy czas i gwarantuje znakomity efekt sprzątania. Zużywa się mniej detergentu, a mieszkanie lśni czystością. Chemia profesjonalna, dzięki zwiększonej wydajności, pozwala na szybsze sprzątanie, nawet trudnych zabrudzeń, co ma kolosalne znaczenie przed świętami, czy urodzinami.

Podstawowe różnice między chemią gospodarczą a profesjonalną

Najważniejsza różnica między chemią profesjonalną a gospodarczą (zwykłą) to poziom stężenia składników. Preparaty profesjonalne najczęściej są koncentratami. Należy je  rozcieńczać  zgodnie z zaleceniami producenta. Zbyt wysoki udział produktu mógłby doprowadzić nawet do uszkodzenia powierzchni podczas intensywnego mycia. Rozcieńczanie nie wpływa na jego skuteczność, a jeszcze zwiększa wydajność preparatu.

 Zwykłe środki czyszczące najczęściej doskonale radzą sobie ze standardowymi zabrudzeniami w domu. Są one bezpieczne i łatwe w użyciu. Profesjonalna chemia polecana jest do bardzo uciążliwych zabrudzeń. Najczęściej posługują się ją firmy sprzątające.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like