Moskitiery – dobry sposób na pozbycie się owadów

Moskitiery – dobry sposób na pozbycie się owadów

Wiosna i lato w Polsce, to czas nasilonej aktywności owadów. Do domów raczej nie wpadają piękne motyle, czy nieszkodliwe biedronki, tylko komary, muchy, szerszenie i osy. O ile ukąszenie komara jest swędzące i nieprzyjemne, o tyle starcie z szerszeniem, czy osą może się  skończyć  tragicznie dla osób uczulonych i wymaga natychmiastowej pomocy lekarskiej. Dlatego lepiej zapobiegać pojawieniu się owadów w mieszkaniu. Prostym, nietoksycznym i bardzo skutecznym sposobem ochrony przed owadami się moskitiery.

Owady – uciążliwy problem lata

Wiosna i lato byłyby naprawdę piękne, gdyby nie mali latający goście, czyli owady.  Lubią wlatywać do mieszkań  wieczorami i skutecznie uprzykrzają  życie.  Możemy spróbować różnych sposobów odstraszania- od prostych metod domowych po bardzo nowoczesne systemy klimatyzacyjne, które mają funkcję nieprzepuszczania owadów. Cenione za skuteczność są przede wszystkim moskitiery. Dobrze zamontowane moskitiery chronią dom przed intruzami i pozwalają na wietrzenie. Właściciel już nie podczas wietrzenia pomieszczeń  naleci do wnętrza mnóstwo małych, uciążliwych gości. Komary i muchy to plaga w czasie wiosny i lata. Dostępne są  w wielu popularnych kolorach, co pozwala  na dobranie ich do kolorystyki wnętrza. Wyróżnia się kilka rodzajów moskitier: stałe, otwierane, przesuwane, plisowane, zwijane i ze siatką antyalergiczną.  Jak wyglądają poszczególne rodzaje moskitiery, można zobaczyć na: http://www.roletyalu.pl/kategoria/moskitiery

Moskitiera stała – ochrona przez wiele lat

Moskitiera stała to produkt dla osób, które chcą chronić się przed owadami przez cały  owadzi sezon. Zdejmuje się ją na zimę i zakłada wczesną wiosną. Należy ją zamontować do ramy okna za pomocą specjalnych obrotowych uchwytów. Po zdjęciu moskitiery należy ją oczyścić. Instrukcję jej montażu można pobrać ze strony http://www.roletyalu.pl/oferta/moskitiery/moskitiery-stale. Na stronie jest dostępny również film przedstawiający zakładanie moskitiery.

Moskitiery na drzwi balkonowe

Balkon szczególnie doceniane w czasie upałów. Kawa na balkonie, ploteczki  z przyjaciółką umilają letnie wieczory. Jednak otwarty balkon oznacza obecność insektów  w domu. Rozwiązaniem problemu mogą być moskitiery otwierane, które montuje się za pomocą zawiasów do elewacji budynku bądź też do ramy balkonowej. Cechuje je estetyczny wygląd i dokładne zabezpieczenie mieszkania  przed przedostaniem się insektów.  Produkt można zamówić na stronie: http://www.roletyalu.pl/oferta/moskitiery/moskitiery-otwierane.

Wiosna, lato i  jesień bez owadów w domu, bez ukąszeń  , swędzenia, biegania z packą są możliwe. Moskitiera jest niedrogim i pewnym zabezpieczeniem domostwa przed latającymi intruzami.  Można ją zamontować w każdym oknie, wszędzie tam, gdzie nie chcemy owadów. Moskitiera to produkt, który posłuży przez lata. Warto ją założyć zwłaszcza w sytuacji, jeżeli ktoś z domowników ma uczulenie na ukąszenia owadów. Miejsce tych stworzeń  jest na łące lub w ogrodzie, a nie w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Co na ścianę zamiast obrazu?

Ładne ściany, harmonijnie zgrane z osobowością właściciela mieszkania to obecne trendy w aranżacji wnętrz. Dochodzą do tego także specjalne dodatki, które umilają wystrój. Modne gadżety na ścianach czynią pomieszczenia nowoczesnymi.…
Wyświetl wpis