Dywany do salonu – stylowa aranżacja wnętrza

Dywany do salonu – stylowa aranżacja wnętrza

Miękkie, komfortowe w użytkowaniu dywany do salonu stanowią nie tylko praktyczny, ale również stylowy dodatek do wnętrza. Oferowane w sklepie 9design.pl dywany sprawdzają się w pomieszczeniach zaaranżowanych w dowolnym stylu. Są dostępne w szerokiej gamie rozmiarów, wzorów i kolorów, co pozwala na wybór produktu idealnie dopasowanego do dowolnie wykończonego pokoju.

Jak wybrać modny dywan do salonu?

Współczesne dywany do salonu to najczęściej niewielkie modele z wełny, sznurka, sztucznych tworzyw, z krótkim albo długim włosiem. Dużą popularnością cieszą się produkty układane jedynie na wybranych fragmentach podłogi. Zakup dywanów zasłaniających niemal całą podłogę powoli traci bowiem na popularności. Znacznie częściej w nowoczesnych salonach pojawiają się dywany mniejsze, umieszczane zwykle koło sofy, foteli czy stolika kawowego.

Wybieranie dywanu można zacząć zarówno na etapie projektowania wnętrza, jak i jego dekorowania. Jeśli interesuje Cię model, który skutecznie przyciąga uwagę już od samego wejścia do salonu, zdecyduj się na dywan w oryginalne wzory (np. geometryczne) lub utrzymany w żywych, intensywnych kolorach. Rozwiązanie to pozwala na wyróżnienie konkretnej strefy w pomieszczeniu, zazwyczaj centralnej części salonu, np. umiejscowionej przy stoliku kawowym albo przestrzeni przeznaczonej do odpoczynku przed telewizorem. Miękki, przyjemny w dotyku dywan stanowi też świetne miejsce do zabawy dla dzieci. W celu stworzenia modnej aranżacji, rozłóż dywan przed jednym dużym meblem, np. sofą. Wybierz model o boku dłuższym niż szerokość kanapy. Rozłóż go w taki sposób, aby jego boki były widoczne po obu stronach wersalki.

Jeżeli stawiasz natomiast na bardziej stonowane rozwiązania, wybierz dywan dopasowany kolorystycznie i stylistycznie do otoczenia. Wybierając konkretny produkt, kieruj się określeniem koloru dominującego w pomieszczeniu lub wzoru znajdującego się np. na dekoracyjnych poduszkach, zasłonach albo narzucie na sofie. Polecaną propozycją jest również dobór dywanu do umeblowania pod względem wzoru bądź kolorystyki. W takim przypadku nawet gdy w przyszłości wymienisz dodatki, dywan nadal będzie pasował do całej aranżacji.

Dywan powiększający optycznie pokój

Poza dywanami, których zadaniem jest po prostu praktyczne i estetyczne wykończenie salonu, dostępne są też modele pozwalające na optyczne powiększenie pokoju. W celu wizualnego zwiększenia przestrzeni zdecyduj się na dywany do salonu utrzymane w bardzo jasnych barwach, które będą odbijały światło wpadające do pomieszczenia, a tym samym powiększą go.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Wybór oświetlenia zewnętrznego

Ganki, zadaszone tarasy, altany, wiaty, pergole, balkony i strefa wejściowa potrzebują odpowiedniego oświetlenia. Lampy wiszące na zewnątrz budynku podwyższają ich użyteczność, dają poczucie większego bezpieczeństwa po zmroku i kreują niepowtarzalny…
Wyświetl wpis