Zastosowanie separatorów magnetycznych w przemyśle

Zastosowanie separatorów magnetycznych w przemyśle

Prowadzenie przedsiębiorstwa produkcyjnego wymaga wyposażenia go w niezbędne maszyny, które nie tylko pozwalają na sprawną produkcję odbywającą się w warunkach bezpiecznych dla ludzi i wytwarzanych rzeczy. Nowoczesny park maszynowy firmy znacznie poprawia wydajność produkcji. Jednym ze sprzętów niezbędnych w każdym, zakładzie produkcyjnym są separatory metali. Znacznie poprawiają efektywność i pracy oraz jakość wyprodukowanych produktów.

Czym są separatory metali?

Markę firmy buduje jakość produktów, która przekłada się na zadowolenie klientów. Współczesny konsument unika kupowania przedmiotów o wątpliwej jakości i jest bardzo wrażliwy na wszelkie odstępstwa od normy. Dlatego też producenci starają się eliminować wszelkie błędy już na etapie produkcji. Pomocne w tym są separatory metali, tzn.  grupa sprzętów służąca do bieżącego usuwania z produkowanych elementów  zbędnych metalowych zanieczyszczeń. Ich stosowanie pozwala uniknąć wielu kłopotów, które są bolączką dla firm produkcyjnych, np.: wycofania gotowych produktów ze sklepów, odrzucenia partii oraz roszczeń klientów, którzy ocenili produkt jako niespełniający ich oczekiwań. Wszystko to wpływa na zachowanie reputacji na rynku, odnoszenie sukcesów oraz na brak strat finansowych.

Gdzie znajdują zastosowanie separatory metali?

 Separatory metali są niezbędne w takich branżach, w których nie ma miejsca na  niedoróbki i zanieczyszczenia, np: górnictwie, farmacji, w przemyśle drzewnym i tytoniowym, w energetyce, chemii, recyklingu  oraz produkcji spożywczej. Mogą być także stosowane w zakładach wytwarzających ceramikę, cementowniach, sortowniach odpadów komunalnych, elektrowniach, elektrociepłowniach. Dostępne są różne rodzaje tych urządzeń i dlatego przedsiębiorca bez problemu dobierze  urządzenie, które sprawdzi się w jego zakładzie produkcyjnym.

Instaluje się je na przenośnikach taśmowych, zsypach oraz rurowych systemach transportu pneumatycznego.

Podział separatorów metali

Podstawowy podział separatorów  metali obejmuje urządzenia magnetyczne oraz  separatory metali nieżelaznych, czyli np. aluminium, miedzi, cynku, mosiądzu, brązu oraz podobnych im stopów. Pierwsza grupa obejmuje urządzenia służące do oddzielania metali z materiałów sypkich lub rozdrobnionych. Druga grupa to separatory wiroprądowe wykrywające cząsteczki już od 1 mm w materiałach sypkich lub rozdrobnionych.

Działanie separatorów magnetycznych

Separatory magnetyczne mają bardzo dobrą opinię wśród użytkowników. Ich działanie opiera się na generowaniu pola magnetycznego dzięki wykorzystaniu prądu elektrycznego lub magnesu. Najpopularniejszymi urządzeniami z tej grupy separatorów są:  separatory magnetyczne i elektromagnetyczne taśmowe, separatory magnetyczne płytowe, wiroprądowe, stożkowe, bloki oraz  magnetyczne. Przyciągają one wybrane metale, np.: żelazo, kobalt i chrom. Ich dodatkowym zastosowaniem jest usuwanie opiłków powstających podczas obróbki metali. Separatory magnetyczne nie przyciągają miedzi, aluminium, mosiądzu, czy brązu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Blacha Aluminiowa w Rolce

Blacha aluminiowa w rolce to popularny produkt przemysłowy, który jest szeroko stosowany w różnych sektorach, między innymi w budownictwie i motoryzacji. Jak wygląda proces produkcji wspomnianego materiału? Jakie właściwości, zastosowania,…
Wyświetl wpis