Zagęszczarka skoczek do ubijania podłoża – jaką wybrać?

Zagęszczarka skoczek do ubijania podłoża – jaką wybrać?

Zagęszczarka (skoczek) to profesjonalne urządzenie pozwalające na wydajne, efektywne i bezpieczne zwiększanie gęstości podłoża pod budowę fundamentów czy ubijanie podłoża w wąskich miejscach – np. pod krawężniki czy rury kanalizacyjne. Jaka zagęszczarka (skoczek) okaże się najlepszym wyborem oraz na co zwrócić uwagę, wybierając sprzęt tego typu?

Zagęszczarka (skoczek) – na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Zagęszczarka (skoczek) to urządzenie do mechanicznego zagęszczania podłoży poprzez uderzanie w powierzchnię gruntu płytą roboczą, co prowadzi do usuwania z podłoży cząstek wody i powietrza. Skoczek może być wykorzystywany do zagęszczania m.in.: ziemi, piachu, gliny, mułu czy tłuczni.

Wybierając zagęszczarkę, należy zwrócić szczególną uwagę na jej: typ, masę, wymiary płyty roboczej, częstotliwość wibracji, wartość siły odśrodkowej, głębokość zagęszczania. Na rynku najpowszechniejsze są zagęszczarki prowadzone ręcznie i zdalnie sterowane oraz samoprzesuwne rewersyjne i jednokierunkowe. Zagęszczarki stopowe to najmniejsze ubijaki znajdujące zastosowanie w większości mniej i bardziej wymagających prac. Poniżej prezentujemy kilka topowych modeli zagęszczarek (skoczków).

Zagęszczarka (skoczek) Bomag BT 65

Zagęszczarka (skoczek) Bomag BT 65 to jeden z czołowych zagęszczarek, która zapewnia wysoką niezawodność, trwałość oraz skuteczność. Dzięki świetnym parametrom technicznym i solidnej konstrukcji prezentowana zagęszczarka skoczek z powodzeniem sprawdzi się we wszystkich pracach ziemnych, do zagęszczania podłoża i asfaltu czy wypełnień oraz fundamentów. Zagęszczarka wyposażona jest w jednocylindrowy silnik benzynowy Honda GXR120 o mocy 2,8 kW, który generuje 4200 obr./min, 17 kN siły odśrodkowej oraz zapewnia prędkość roboczą ok. 20 m/min. Zagęszczarka (skoczek) Bomag BT 65 waży 68 kg i zapewnia efektywność zagęszczania wynoszącą 336 m2/h.

Zagęszczarka (skoczek) Altrad Belle RTX 70

Zagęszczarka (skoczek) Altrad Belle RTX 70 to niewielkich rozmiarów, kompaktowy skoczek o mocnym silniku benzynowym Honda GX 100 generującym moc 2,3 kW i 17 kN siły odśrodkowej. Urządzenie zapewnia świetną wydajność przy zachowaniu niewielkich gabarytów, a ze względu na solidną konstrukcję i trwałe podzespoły idealnie sprawdzi się nawet w najtrudniejszych warunkach. Zagęszczarka (skoczek) Altrad Belle RTX 70 waży 72 kg, generuje wibracje na poziomie 450-700/min. Szerokość płyty roboczej ubijaka wynosi 280 mm.

Zagęszczarka (skoczek) Wacker Neuson DS 70Y

Zagęszczarka (skoczek) Wacker Neuson DS 70Y to specjalistyczna kompaktowa zagęszczarka do prac w ekstremalnych warunkach. Urządzenie posiada wysokoprężny silnik Yanmar L 48 o pojemności skokowej 211 cm3 generujący 2,8 kW mocy przy 3450 obr./min. Ubijak posiada zbiornik paliwa o pojemności 4,2 l i zużywa 0,9 l/h pracy. Maksymalna wydajność powierzchniowa zagęszczarki stopowej Wacker Neuson DS 70Y wynosi 667 uderzeń na minutę, zachowując 174 m2/h wydajności powierzchniowej (zależnie od gruntu i zewnętrznych czynników). Prezentowana zagęszczarka (skoczek) waży 83 kg i posiada płytę roboczą o szerokości 340 mm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Rosnący trend na narzędzia pneumatyczne

Każda osoba pracująca w przemyśle musiała kiedyś zadać sobie pytanie “które narzędzia łączą w sobie najwięcej przydatnych mi cech?”. Do wyboru są bowiem urządzenia o zróżnicowanym zasilaniu i właściwościach. Jednak spośród dostępnych opcji jedna bardzo mocno się…
Wyświetl wpis

Blacha Aluminiowa w Rolce

Blacha aluminiowa w rolce to popularny produkt przemysłowy, który jest szeroko stosowany w różnych sektorach, między innymi w budownictwie i motoryzacji. Jak wygląda proces produkcji wspomnianego materiału? Jakie właściwości, zastosowania,…
Wyświetl wpis