Zadaszenie tarasu lub balkonu? Te 3 rozwiązania zamontujesz bez kłopotu samodzielnie

Zadaszenie tarasu lub balkonu? Te 3 rozwiązania zamontujesz bez kłopotu samodzielnie

Jeśli zastanawiasz się nad zadaszeniem swojego tarasu lub balkonu, zapewne chcesz nieco przedłużyć sezon wypoczywania na świeżym powietrzu. Nie ma co się oszukiwać. Taras lub balkon bez odpowiedniego zadaszenia stają się bezużyteczne – gdy pada deszcz, lub gdy intensywnie przyświeca nam słońce. Jakie rozwiązanie jednak wybrać? Te przeznaczone do samodzielnego montażu z pewnością pozwolą zaoszczędzić, chociażby na ekipie fachowców. Wybraliśmy więc 3 propozycje, które może wykonać samodzielnie nawet osoba nie posiadająca w tym zakresie żadnego doświadczenia.

Zadaszenie aluminiowe

Zadaszenia aluminiowe to konstrukcje cieszące się coraz większą popularnością. Fantastycznie komponują się z nowopowstającymi budynkami, doskonale łączą z nowoczesną architekturą, ale nie tylko. Ich minimalistyczny design i uniwersalny charakter sprawdzają się również w przypadku bardziej klasycznych aranżacji tarasowych i tradycyjnych brył budynków.

Zadaszenie aluminiowe Metal-Gum pozwala na samodzielny montaż. Ich zaletą jest przede wszystkim łatwość i prostota owego montażu. Dodatkowo, aluminiowe wsporniki w połączeniu z pokryciem wykonanym z poliwęglanu komorowego nie tylko dobrze się prezentują, ale i są bardzo solidne. Intensywne opady, nasłonecznienie, gradobicie, czy porywisty wiatr z pewnością nie zaszkodzą tego typu zadaszeniu. To propozycja wytrzymała, a przy tym stosunkowo lekka (to dodatkowo ułatwia montaż). Zadaszenie aluminiowe nie wymaga żadnej konserwacji, ani szczególnej pielęgnacji. Z powodzeniem posłuży w doskonałej kondycji przez lata. Modułowa konstrukcja pozwala elastycznie dobrać rozwiązanie do indywidualnych potrzeb.

Żagiel

Ten typ zadaszenia tarasu lub balkonu to rozwiązanie najszybsze i najprostsze w montażu. Zwiewna, romantyczna tkanina rozpostarta nad tarasem lub balkonem będzie również bardzo estetycznie się prezentować i nada przestrzeni wyjątkowego charakteru. Minusem może jednak być jej niestabilność i brak odporności, chociażby na silne porywy wiatru, czy intensywne opady. Tego typu zadaszenie nie osłonie nas także w pełni przed deszczem. Chyba że wybierzemy materiał wodoodporny i dodatkowo odpowiednio go zaimpregnujemy. Aby żagiel nie stracił swoich właściwości i nie ucierpiał na estetyce, zaleca się jego demontaż na okres jesieni i zimy.

Markiza

Dobre zadaszenie tarasowe to również markiza. Na rynku dostępnych jest wiele wzorów tego typu rozwiązania, dlatego łatwo jest znaleźć zadaszenie pasujące do konkretnej aranżacji, czy stylu budynku. Do wyboru mamy markizy sterowane ręcznie lub z mechanizmem elektrycznym. Drugie rozwiązanie jest zdecydowanie wygodniejsze w użytkowaniu, jednak należy liczyć się tutaj z wyraźnie wyższym kosztem realizacji. Markiza choć świetnie osłoni nas przed mniej intensywnymi opadami i nadmiarem słońca, to już na czas jesiennych deszczy, czy porywistego wiatru będzie musiała zostać złożona. Stąd też nie wydłuży nam zanadto sezonu na odpoczynek na tarasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Mop parowy czy myjka parowa?

Chcesz szybko i skutecznie pozbyć się typowych zabrudzeń z powierzchni bez użycia detergentów? Jeśli tak, zwróć uwagę na nowoczesne urządzenia działające na parę. Wydobywająca się pod wysokim ciśnieniem para wodna…
Wyświetl wpis

Komu powierzyć zrobienie remontu?

Jedną spośród najcięższych rzeczy podczas inwestowania w nieruchomości jest znalezienie dobrej ekipy remontowej. Zakup mieszkania czy domu samo w sobie wiąże się z dużym nakładem pieniędzy. Pozycja „Koszty remontowe” flipowanej…
Wyświetl wpis