Utrzymywanie zbyt wysokiej wilgotności to zmora wielu ludzi. Ponieważ osiada ona na ścianach i powoduje powstawanie pleśni oraz grzybów. Może przyczyniać się do pogorszenia stanu zdrowia, ponadto zwiększa koszty ogrzewania i utrzymuje nieprzyjemny zapach. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z urządzenia jakim jest osuszacz powietrza.
Jak sobie radzić z wilgocią w domu?
Prawidłowa wilgotność powietrza, jaka powinna się utrzymywać w mieszkaniu to 40-60%. Jeśli wilgotność będzie zbyt niska to spowoduje przesuszenie spojówek, nasilenie objawów górnych dróg oddechowych, a nawet przesuszenie skóry. Zbyt wysoka wilgotność również nie jest wskazana, ponieważ sprzyja rozwojowi bakterii i grzybów. Wiadomo, że wpływają one negatywnie na zdrowie, zwłaszcza narażone są dzieci, kobiety w ciąży oraz starsi ludzie.
Nadmiaru wilgoci może się pozbyć w bardzo prosty sposób, wystarczy skorzystać z wypożyczalni osuszaczy. Urządzenie działa na zasadzie wychwytywania wody w postaci gazowej i skrapla ją. To najmniej inwazyjne rozwiązanie, a jednocześnie bardzo skuteczne. Z wilgocią w domu nie ma żartów i trzeba działać szybko. Nie zawsze nas stać na kupno nowego urządzenia, dlatego naprzeciw wychodzą firmy oferujące wynajem osuszaczy. Jak na przykład http://bmbserwis.eu/oferta-wynajmu/osuszacze.html – można również skorzystać z wyszukiwarki internetowej i wpisać: wypożyczalnia osuszaczy warszawa. Wypożyczalnia osuszacza ma do zaoferowania sprzęt najlepszej marki na rynku, co daje gwarancję skuteczności. A cały proces odbywa bezinwazyjnie i sprawnie.
Dodatkowo urządzenie jest łatwe w transporcie i odporne na uszkodzenia. Z pewnością wynajem osuszacza będzie równie pomocne podczas prac budowlanych lub remontowych. Zwłaszcza, gdy kładzione są tynki oraz posadzki. Konieczne jest wówczas odparowanie wody i dokładne osuszenie, aby zakończyć etap budowy pozytywnie. Ceny są dobierane indywidualnie, w zależności od wybranego modelu oraz czasu użytkowania. Jednak jest to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie.
Przyczyny wilgoci w pomieszczeniach
Źródłem wilgoci może być woda, która znajduje się na ścianach i posadzkach nowo wybudowanych domów lub w czasie remontu. Jeśli nie została ona usunięta od razu, to po czasie może pojawić się na ścianach. Podczas codziennych prac w domu, jak pranie czy gotowanie również wytwarzamy wilgoć. Jeśli niesprawna będzie wentylacja, to wilgoć może się gromadzić na ścianach. Bardzo ważna jest odpowiednia izolacja cieplna budynku, ponieważ na przemarzniętych ścianach bardzo szybko skrapla się woda, a to krótka droga do pleśni.
Należy również zwrócić uwagę na poziom dróg gruntowych, który może się zmieniać. Wpływ na to mają opady, pora roku czy nowo wybudowane budynku. Bardzo ważne jest odpowiednie wykonanie drenażu wokół budynku. Często zdarzają się również awarie instalacji wodno-kanalizacyjnych. Trzeba być czujnym, ponieważ przyczyną może być także dziurawy dach. W niektórych rejonach Polski zdarzają się podtopienia i zalania budynków, tutaj również najlepiej sprawdzą się osuszacze.