Tablica adresowa z czujnikiem zmierzchu – tak czy nie?

Tablica adresowa z czujnikiem zmierzchu – tak czy nie?

Obecnie na rynku produktów do wykończenia oraz dekoracji domu możesz odnaleźć wiele rodzajów tablic z adresem czy też numerów na dom. Coraz to szersza i ciekawsza oferta sprawia, że możemy wybrać produkt w pełni spełniający nasze oczekiwania – zarówno te praktyczne, jak i estetyczne. Tablica adresowa z czujnikiem zmierzchu jest jedną z nowocześniejszych i najbardziej innowacyjnych w tej kategorii produktów. Jakie są zalety posiadania jej? Czy jest to tylko i wyłącznie produkt o walorach estetycznych? Całą garść najważniejszych informacji dotyczących tego rodzaju tablicy adresowej znajdziesz poniżej!

Prawo a tablice adresowe

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, iż posiadanie tablicy adresowej na nieruchomości jest regulowane prawnie. Zapisy dotyczące tablic tego typu znajdują się w ustawie o prawie geodezyjnym oraz kartograficznym. Według dokumentu to właśnie właściciel danej nieruchomości jest odpowiedzialny za przytwierdzenie tablicy adresowej. Dodatkowo sama tablica adresowa również posiada uregulowania prawne. Musi być ona przymocowana na frontowej ścianie budynku w widocznym miejscu, tak by z ulicy można było ją bezproblemowo odczytać. Oprócz tego tablica musi być czytelna – nie może być zardzewiała, zniszczona czy też pokryta roślinami.

Oświetlanie tablicy adresowych

Drugi rodzaj regulacji dotyczących tablicy adresowej normuje zakres oświetlania jej. Obowiązek oświetlenia tablicy leży po stronie właściciela nieruchomości. Nie musi on oświetlać tablicy, jeżeli światło z pobliskiej latarni wyraźnie świeci i znak można bezproblemowo odczytać. Jeżeli jednak nie posiadamy takiej latarni w pobliżu domu (co jest najczęstszym scenariuszem), wówczas należy samodzielnie zadbać o doświetlenie tablicy. Sposoby na wykonanie tego mogą być naprawdę różne, jednak te najczęściej wykorzystywane to postawienie lamp zewnętrznych lub też wybranie tablicy podświetlanej.

Pierwsza z opcji jest odpowiednia tylko i wyłącznie dla osób z dobrą pamięcią. Zewnętrzne lampy należy codziennie samodzielnie włączać. Oznacza to, że jeżeli w ciągu dnia nastąpi drastyczna zmiana pogody twoja tablica adresowa nie będzie odpowiednio widoczna. Wówczas narażasz się nie tylko na otrzymanie mandatu, ale również na niebezpieczeństwo. Służba ratunkowa może mieć problem z dojechaniem do twojego domu. Mało kto z nas ma możliwość codziennego włączania lamp o odpowiedniej porze, dlatego o wiele lepszym oraz wygodniejszym rozwiązaniem są tablicy adresowe podświetlane z czujnikiem zmierzchu. Są to tablice wyposażone w światło LED, które automatycznie się włącza kiedy nastaje wieczór lub też gdy pogoda się pogarsza. Dzięki temu twoja tablica jest podświetlona zawsze wtedy, kiedy jest to potrzebne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Włochate i puszyste

Miękkie i puchate dywany z długim włosiem to od kilku lat trend wśród dodatków dla domów i mieszkań. Nawet niewielki przytulny dywan potrafi zmienić klimat całego wnętrza i dodać mu…
Wyświetl wpis