Szybkozłączki niezbędne dla elektryka

Szybkozłączki niezbędne dla elektryka

Praktycznie niemożliwe  jest, aby cała instalacja nie posiadała żadnych połączeń.  Ich wykonanie jest konieczne i bez wątpienia przydatne.  Do wykonania połączeń znajdują zastosowanie szybkozłączki. To małe elementy licznych instalacji. Służą do łączenia ze sobą przewodów lub przewodów z zaworami. Bywa, że szybkozłączki mogą same pełnić funkcję zaworów.

Cel stosowania szybkozłączek

Szybkozłączki stosuje się do łączenia przewodów kiedy zachodzi potrzeba wydłużenia instalacji lub nadania jej pożądanego kształtu. Konieczne jest zastosowanie szybkozłączki, kiedy zaistnieje możliwość prostego odłączenia przewodów. Zastosowanie tego wyrobu elektroizolacyjnego stanowi dodatkowe zabezpieczenie instalacji, zwiększa nad nią kontrolę i poprawia efektywność jej pracy.

Różnica pomiędzy szybkozłączką a listwą zaciskową

Na rynku można kupić wiele produktów, które służą do łączenia przewodów. Do tej pory prym w tym asortymencie wiodły listwy zaciskowe (czyli tzw. kostki elektryczne). To znane wszystkim „kostki”, które znajdują się w każdym domu, choćby w podłączeniu oświetlenia sufitowego. To najtańszy i najpopularniejszy produkt do tego typu zastosowań. Listwy składają się z 12 modułów i dzięki temu można samodzielnie dobrać ilość przewodów do zamontowania na łączce. Listwa jest niepalna i najczęściej wyprodukowana z poliamidu. Jej wadą jest nieprzeźroczystość- nie można  „gołym okiem” zweryfikować poprawności połączenia. Przewody mocowane są na śrubki zaciskowe, co wymaga używania śrubokrętu do właściwego zaciśnięcia śruby na podłączanym przewodzie, aby nie luzowała się i była stabilna. Z kolei szybkozłączki  mają przeźroczyste obudowy. Łączenie przewodów jest proste i obywa się bez żadnych narzędzi. Wystarczy odciągnąć palcem dźwignię, wprowadzić przewód i zadanie już zostało wykonane. Nie trzeba niczego odkręcać/ dokręcać i sprawdzać podpiętych przewodów. Nie ma takiej możliwości, aby przez pociągnięcie przewodu – wysunął się on ze złączki. Sprężynki wbudowane wewnątrz złączek  gwarantują właściwe działanie produktu.

Zalety szybkozłączki

Szybkozłączka jest wygodna w użytkowaniu. Ce chuje ją znakomity stopień izolacji zapewniający ochronę instalatorów i użytkowników końcowych. Jej styki wykonane są z wysokiej jakości miedzi, co oznacza, że są znakomicie zabezpieczone przed korozją. Szybkozłączki są wyrobami spełniającymi wymogi zgodności zabezpieczenia przeciwpożarowego z normami między narodowymi.

Firma TME jest liderem na rynku szybkozłączek, przewodów, kabli i przełączników. Oferuje wyroby renomowanych producentów, przez co gwarantuje swoim klientom najwyższą jakość zakupionego towaru.  Przedsiębiorstwo uczestniczy w różnego rodzajach targach elektroniki i prowadzi działalność edukacyjną młodych ludzi z zakresu elektroniki i nowoczesnych technologii w biedniejszych krajach świata, przez co przyczynia się do wyrównania szans na lepszą przyszłość mieszkańców  państw niezamożnych. Z Łodzi dostarczane są produktów nawet do najodleglejszych zakątków świata.

Więcej na: tme.eu/pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Zakup działki i co dalej?

Od czego zacząć budowę wymarzonego domu? Stało się – przepiękna działka w urokliwej okolicy jest naszą własnością i możemy zacząć planować budowę wymarzonego domu. Ale jak się do tego zabrać?…
Wyświetl wpis

Kompresor do piaskowania – jak wybrać?

Piaskowanie jest sposobem na oczyszczanie powierzchni, który wyróżnia się używaniem sprężonego powietrza z piaskiem lub innym materiałem o właściwościach ścierających. W tym przypadku przydatny jest kompresor do piaskowania, który znacznie ułatwi wykonywanie…
Wyświetl wpis