Sucha zabudowa w budownictwie wielorodzinnym coraz popularniejsza – zalety rozwiązania

Sucha zabudowa w budownictwie wielorodzinnym coraz popularniejsza – zalety rozwiązania

Inwestorzy coraz częściej stawiają na suchą zabudowę w wykańczaniu wnętrz. Dzieje się tak, gdyż jest to szybka i tania technologia. Także pod względem jakości nie można płytom gipsowo-kartonowym nic zarzucić. Z gotowych płyt wykonywane są ściany, sufity, obudowy kominków, maskownice dla kabli i złączy elektrycznych oraz dla rur. Największym atutem suchej zabudowy dla deweloperów stawiających domy wielorodzinne i osiedla mieszkalne jest czas realizacji i obniżenie kosztów budowy.

Jak wygląda wykorzystanie płyt g-k w inwestycjach deweloperskich?

Płyty gipsowo-kartonowe najczęściej stosowane są w pomieszczeniach wilgotnych, takich jak łazienki czy też kuchnie. Jeśli w inwestycjach deweloperskich została zaprojektowana wspólna przestrzeń basenowo-sportowa, to także tam sprawdzą się nowoczesne płyty gipsowe.  

Często płyty gipsowo-kartonowe są wykorzystywane do budowy ścianek działowych między pokojami. Duża liczba możliwości jest tu zaletą. Zależnie od potrzeb można zastosować pojedynczą lub podwójną okładzinę ze zwykłych płyt g-k a także  specjalistyczne płyty o zwiększonych wymogach izolacyjności akustycznej. Jest to szczególnie ważne w budynkach o wysokim standardzie. 

Wymierne korzyści suchej zabudowy

W technologii suchej zabudowy, jak wspomnieliśmy powyżej, powstają ściany działowe, sufity i wszelkiego rodzaju zabudowy. Inwestorzy sami przyznają, że sucha zabudowa ułatwia i skraca proces inwestycyjny. Zwłaszcza w czasach, gdy budynki wielorodzinne muszą powstawać coraz szybciej i liczy się każdy dzień.

Eksperci szacują, że wprowadzenie płyt gipsowo-kartonowych do wnętrz budynków wielorodzinnych obniża koszt inwestycji nawet o 15 %. To bardzo duża oszczędność dla inwestorów. Najważniejsze jest jednak to, iż budynek nie traci nic na jakości. Kupujący są zadowoleni z takiego wykończenia, gdyż w razie potrzeby mogą szybko i tanio zmienić układ ścian działowych.

Wykańczanie standardowego mieszkania o powierzchni ok. 60 m2 zajmuje 3-4 dni. Daje to duży zapas dla inwestora, a kupujący mieszkania też są zadowoleni z efektów stosowania płyt g-k. Więcej zalet suchej zabudowy przedstawiają eksperci dla blogu Siniat.pl: https://www.siniat.pl/pl-pl/projekty/strefa-eksperta/172766/sucha-zabudowa-na-osiedlach-rozmowa-z-inwestorami/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Jak zaplanować oświetlenie kuchni?

Przyjazne dla użytkowników wnętrza gwarantują komfort podczas wykonywania codziennych czynności i zdecydowanie je usprawniają. Jednym z warunków zapewniających ich funkcjonalność jest dopasowana do potrzeb użytkowników instalacja oświetleniowa. Jak zaplanować ją…
Wyświetl wpis