Sucha zabudowa w budownictwie wielorodzinnym coraz popularniejsza – zalety rozwiązania

Sucha zabudowa w budownictwie wielorodzinnym coraz popularniejsza – zalety rozwiązania

Inwestorzy coraz częściej stawiają na suchą zabudowę w wykańczaniu wnętrz. Dzieje się tak, gdyż jest to szybka i tania technologia. Także pod względem jakości nie można płytom gipsowo-kartonowym nic zarzucić. Z gotowych płyt wykonywane są ściany, sufity, obudowy kominków, maskownice dla kabli i złączy elektrycznych oraz dla rur. Największym atutem suchej zabudowy dla deweloperów stawiających domy wielorodzinne i osiedla mieszkalne jest czas realizacji i obniżenie kosztów budowy.

Jak wygląda wykorzystanie płyt g-k w inwestycjach deweloperskich?

Płyty gipsowo-kartonowe najczęściej stosowane są w pomieszczeniach wilgotnych, takich jak łazienki czy też kuchnie. Jeśli w inwestycjach deweloperskich została zaprojektowana wspólna przestrzeń basenowo-sportowa, to także tam sprawdzą się nowoczesne płyty gipsowe.  

Często płyty gipsowo-kartonowe są wykorzystywane do budowy ścianek działowych między pokojami. Duża liczba możliwości jest tu zaletą. Zależnie od potrzeb można zastosować pojedynczą lub podwójną okładzinę ze zwykłych płyt g-k a także  specjalistyczne płyty o zwiększonych wymogach izolacyjności akustycznej. Jest to szczególnie ważne w budynkach o wysokim standardzie. 

Wymierne korzyści suchej zabudowy

W technologii suchej zabudowy, jak wspomnieliśmy powyżej, powstają ściany działowe, sufity i wszelkiego rodzaju zabudowy. Inwestorzy sami przyznają, że sucha zabudowa ułatwia i skraca proces inwestycyjny. Zwłaszcza w czasach, gdy budynki wielorodzinne muszą powstawać coraz szybciej i liczy się każdy dzień.

Eksperci szacują, że wprowadzenie płyt gipsowo-kartonowych do wnętrz budynków wielorodzinnych obniża koszt inwestycji nawet o 15 %. To bardzo duża oszczędność dla inwestorów. Najważniejsze jest jednak to, iż budynek nie traci nic na jakości. Kupujący są zadowoleni z takiego wykończenia, gdyż w razie potrzeby mogą szybko i tanio zmienić układ ścian działowych.

Wykańczanie standardowego mieszkania o powierzchni ok. 60 m2 zajmuje 3-4 dni. Daje to duży zapas dla inwestora, a kupujący mieszkania też są zadowoleni z efektów stosowania płyt g-k. Więcej zalet suchej zabudowy przedstawiają eksperci dla blogu Siniat.pl: https://www.siniat.pl/pl-pl/projekty/strefa-eksperta/172766/sucha-zabudowa-na-osiedlach-rozmowa-z-inwestorami/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Soundbary Yamaha – co warto o nich wiedzieć?

Soundbar to stosunkowo młode rozwiązanie technologiczne. Zostało ono rozpowszechnione przez firmę Yamaha, która do tej pory cały czas przoduje doskonaląc swój wynalazek. Soundbary tej japońskiej firmy jako jedyne na rynku…
Wyświetl wpis