Rynek pierwotny w pigułce, czyli nowe mieszkania na sprzedaż

Rynek pierwotny w pigułce, czyli nowe mieszkania na sprzedaż

Gdy przyjdzie nareszcie ten upragniony moment w naszym życiu, że będziemy sobie mogli pozwolić na własne cztery kąty, nie powinno się zbytnio ulegać emocjom, choć z pewnością będzie to trudne. Zbytni optymizm, ekscytacja i pośpiech spowodują, że nie będziemy myśleli do końca racjonalnie, a jest to jedna z ważniejszych kwestii, jakimi należy się kierować przy wyborze własnego mieszkania. Mowa nie tylko o kwestiach finansowych, choć z pewnością odgrywają one szczególną rolę w całym procederze, ale także o naszym komforcie i wygodzie przez następne kilkanaście czy kilkadziesiąt lat. Mamy w końcu do podjęcia wiele różnych decyzji, które warto wcześniej dobrze przemyśleć. Podstawową jest to, czy zdecydować się na rynek pierwotny czy wtórny. Które rozwiązanie będzie więc najlepsze? Dlaczego nowe mieszkania na sprzedaż cieszą się największą popularnością?

Rynek pierwotny a wtórny – podstawowe różnice

Choć jest to dosyć oczywiste, warto na samym początku rozróżnić rynek pierwotny od wtórnego – w pierwszym przypadku mamy do czynienia z lokalami od dewelopera, którymi są nowe mieszkania na sprzedaż. Oznacza to, że decydując się na nie jesteśmy pierwszymi właścicielami, nikt tam wcześniej przed nami nie mieszkał, a inwestycja znajduje się w nowo powstałej nieruchomości. Z kolei mieszkania z wtórnego rynku miały już wcześniej przynajmniej jednego właściciela, co oznacza, że decydujemy się na lokal w nie nowym, a starym budownictwie. Warto na samym początku ustalić te kwestie, ponieważ mogą nam pomóc w podjęciu decyzji, jeśli chociaż mniej więcej wiemy, na czym nam zależy.

Mieszkania na sprzedaż, które miały już wcześniej swoich właścicieli mogą być nieco tańsze od tych, które możemy znaleźć na rynku pierwotnym, choć zależy to przede wszystkim od lokalizacji (centrum, sąsiednie dzielnice lub też peryferia miasta), wielkości lokalu oraz liczby pomieszczeń. Warto jednak pamiętać, że wiążą się z bardzo kosztownym i generalnym remontem, łącznie ze zrywaniem podłóg, kuciem kafelek czy całkowitej wymianie osprzętu elektrycznego. Tak więc różnica w cenie jest tylko pozorna, a niezależnie od tego, czy będą to nowe mieszkania na sprzedaż, czy te z rynku wtórnego będzie nas czekał zakup nowych drzwi, podłóg oraz całego wyposażenia i dekoracji.

Nowe mieszkania na sprzedaż są najbardziej cenione na rynku

Biorąc więc pod uwagę wszystkie wyżej wymienione czynniki łatwo jest się domyślić, że to właśnie rynek pierwotny cieszy się największym zainteresowaniem wśród osób, które szukają własnych czterech ścian. Nowe mieszkania na sprzedaż są najbardziej pożądane ze względu na fakt, że nie miały wcześniej żadnego właściciela, można je więc od początku do końca urządzić zgodnie z naszymi wymaganiami, potrzebami oraz indywidualną wizją. Nie wiążą się również z kosztownym i czasochłonnym remontem, a jedynie z wykończeniem i zaplanowaniem wnętrz. Warto także pamiętać, że mieszkania na sprzedaż z rynku pierwotnego gwarantują nam od razu nowoczesne, funkcjonalne i stylowe osiedla, na których codzienne życie jest bardziej komfortowe, bezpieczne i przyjemne.

Szukasz nowego mieszkania? Odwiedź: https://www.armadafinanse.pl/armadakoszykarska/

Przeczytaj również: Jak bezpiecznie kupić mieszkanie od dewelopera?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like