Rolety dzień i noc w mieszkaniu - wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć.

Rolety dzień i noc w mieszkaniu – wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć

Rolety dzień i noc obok rolet wolnowiszących cieszą się największym zainteresowaniem wśród wszystkich przesłon okiennych. Zdecydowanie wyróżniają się swoją budową i wyglądem na tle pozostałych. Są przeznaczone dla osób, które nie chcą ograniczać ilości wpadającego światła, a jednocześnie potrzebują w upalne dni zaciemnienia pomieszczenia. Rolety dzień i noc są zatem kompromisem pomiędzy potrzebą światła słonecznego a zaciemnieniem. Można powiedzieć, że łączą w sobie wszystkie zalety tradycyjnych firan i zasłon, a to tego stanowią niebanalną dekorację okna i całego wnętrza. Swobodna kontrola ilości wpadającego światła jest tym, co je wyróżnia i za co są cenione przez konsumentów.

Rolety dzień i noc – sposób działania

Rolety dzień i noc wyróżniają się już na pierwszy rzut oka swoją budową. Złożone są z naprzemiennie ułożonych pasów materiałów. Pasy te różni skład i funkcja poszczególnych tkanin, jeden pas jest całkowicie transparentny, a drugi zaciemniający. Tkanina złożona jest na pół i owinięta wokół profilu, na którym się porusza, w zależności od tego czy ją rozkładamy, czy zwijamy. Daje to z kolei możliwość układania pasów obok siebie lub naprzemiennie, w zależności od tego jaki efekt zaciemnienia chcemy osiągnąć, wpuścić mniej czy więcej światła lub całkowicie zablokować jego dostęp do pomieszczenia.

Rolety dzień i noc można zakupić w większości marketów budowlanych w wymiarach najbardziej typowych lub zamówić u producenta, jeśli mamy okna o niestandardowych wymiarach. Mamy też możliwość wyboru koloru materiału, jego wzoru i faktury, a także sposobu montażu.

Rolety dzień i noc a inne przesłony okienne

Rolety dzień i noc na tle innych przesłon okiennych odznaczają się dużą innowacyjnością przy zachowaniu ogólnodostępności produktu. Dają możliwość swobodnego dopasowania ilości światła wpadającego do pomieszczenia. Doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach, w których potrzeby oświetleniowe są różne w zależności od pory dnia i w których przebywamy przez dłuższą część dnia. Takie pomieszczenia to przede wszystkim salon, czy pokój dziecięcy. Bardzo dużą zaletą tych przesłon jest ochrona oczu przed oślepiającymi promieniami słonecznymi, jednocześnie nie odcinając całkowicie od źródła  światła dziennego. Wieczorem lub w bardzo upalne dni możemy zupełnie zaciemnić pomieszczenie, chroniąc prywatność domowników oraz zapewniając komfort termiczny. Wybierając rolety dzień i noc, możemy sami wybrać stopień zaciemnienia lub transparentności tkaniny, dzięki czemu mamy możliwość dopasować je do naszych potrzeb i oczekiwań.

Inna kwestia to walory estetyczne. Rolety dzień i noc z pewnością mogą stać piękną dekoracją i niebanalnym wykończeniem wnętrza. Sprawiają, że pomieszczenie jest przytulne i ciepłe, a domownicy czują się w nim wyjątkowo. Pasiasta budowa tych rolet to bezpośrednie nawiązanie do żaluzji, które nadają wnętrzu niepowtarzalny skandynawski klimat. Ich uniwersalność sprawia, że będą doskonale wyglądać w każdym pomieszczeniu, zarówno w salonie, jak i w kuchni czy łazience.

Rolety dzień i noc – jak o nie dbać?

Rolety dzień i noc nie są szczególnie wymagające w pielęgnacji. Dla utrzymania ich w czystości wystarczą zwykłe zabiegi, ograniczające się do przetarcia suchą szmatką dla starcia kurzu. Nie należy tego robić mokrą szmatką, by niepotrzebnie nie rozcierać brudu, ponieważ ciężko będzie go później usunąć. W przypadku plam można spróbować delikatnie przetrzeć wilgotną szmatką z użyciem delikatnego środka myjącego, na przykład mydła. Jeżeli plama jest bardzo uporczywa, możemy sięgnąć po specjalistyczne środki, o które możemy zapytać producenta lub w specjalistycznych sklepach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Zakup działki i co dalej?

Od czego zacząć budowę wymarzonego domu? Stało się – przepiękna działka w urokliwej okolicy jest naszą własnością i możemy zacząć planować budowę wymarzonego domu. Ale jak się do tego zabrać?…
Wyświetl wpis