Regały na miarę potrzeb

Regały na miarę potrzeb

Niewątpliwie odpowiednie zaplanowanie przestrzeni magazynowej jest podstawą działalności wielu firm. Zresztą z regałami czy konstrukcjami, które muszą spełniać określone wymagania spotykamy się w szeregu różnych miejsc takich jak na przykład sklepy, biblioteki czy też różnego rodzaju hale. Przede wszystkim odpowiednio dopasowane do potrzeb mogą znacznie usprawnić pracę, uczynić ją bezpieczną, a także sprawiają, że  przestrzeń jest maksymalnie wykorzystywana. 

  1. Wybierz odpowiednie regały
  2. Propozycje do hal
  3. Funkcjonalne rozwiązania

Wybierz odpowiednie regały

Oczywiście o ile regały magazynowe, regały metalowe, regały do piwnicy, regały do garażu są koniecznym elementem wyposażenie różnego rodzaju hal, o tyle specyfika konkretnych rozwiązań będzie uzależnione od tego, jakie rzeczy chcemy przechowywać i w jaki sposób nimi zarządzać. Dlatego właśnie spotkamy się z całym szeregiem możliwości i co istotne, wyboru konkretnych musimy dokonać na samym początku planowania przestrzeni magazynu. Bardzo często wykorzystywane są regały paletowe (wysokiego składowania). To dość uniwersalne rozwiązanie, ale przy układzie powierzchni trzeba wziąć pod uwagę to, że wózek widłowy będzie potrzebować miejsca do manewrowania. Poza tym to wytrzymałe i praktyczne konstrukcje, które bardzo często osiągają dość duże rozmiary.

Propozycje do hal

Poza tym sprawdzają się również regały wspornikowe. Świetnie nadają się do magazynowania desek, rur i prętów, a ich dość uniwersalna konstrukcja umożliwia dostosowanie szerokości czy wysokości ramion do konkretnych potrzeb. Dlatego właśnie sprawdzają się przy przechowaniu i lekkich i ciężkich przedmiotów. Bardzo często w ten sposób wyposażone są hale magazynowe, hala stalowa, konstrukcja stalowa hali umożliwia dostosowanie rozwiązań do konkretnych potrzeb, a w dużej mierze przecież o ten aspekt właśnie chodzi.

Funkcjonalne rozwiązania

Coraz popularniejsze są regały wjezdne, które umożliwiają maksymalnie wykorzystanie przestrzeni. To najlepsze rozwiązanie przy krótkoterminowym składowaniu towaru, ponieważ najlepiej sprawdzą się przy obsłudze i zarządzaniu. Regały przepływowe oparte są na systemach rurowych, które umożliwiają przesuwanie towaru na koniec. To najszybsza z możliwych alternatyw. Z drugiej strony warto również sprawdzić specjalistyczne rozwiązania stosowane w wybranych branżach. Na przykład stojak na opony, wieszak na opony, regał na opony będzie wykorzystywany w warsztatach, sklepach motoryzacyjnych oraz specjalistycznych magazynach.

https://metalsistem-cbtc.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like