Płyty meblowe w nowoczesnej odsłonie, czyli z czego wykonać meble kuchenne

Płyty meblowe w nowoczesnej odsłonie, czyli z czego wykonać meble kuchenne

Każda kuchnia w nowym domu, czy też mieszkaniu potrzebuje funkcjonalnych oraz solidnych mebli. W zależności od dostępnego budżetu oraz indywidualnych preferencji wybieramy różnorodne zawiasy uchwyty oraz oczywiście materiał, z jakiego mają być wykonane meble kuchenne. To jakie rozwiązania zastosujemy do projektu mebli kuchennych, będzie finalnie rzutowało na jej koszt, funkcjonalność oraz unikalny design.

Każda kuchnia w nowym domu, czy też mieszkaniu potrzebuje funkcjonalnych oraz solidnych mebli.  W zależności od dostępnego budżetu oraz indywidualnych preferencji wybieramy różnorodne zawiasy uchwyty oraz oczywiście materiał, z jakiego mają być wykonane meble kuchenne. To jakie rozwiązania zastosujemy do projektu mebli kuchennych, będzie finalnie rzutowało na jej koszt, funkcjonalność oraz unikalny design.

Meble kuchenne z płyty laminowanej

Płyty meblowe laminowane to materiał tańszy od wersji lakierowanej, ale znacznie bardziej wytrzymały i odporniejszy na zarysowania. Nie są to jednak już płyty z dawnych czasów. Teraz przypominają w dotyku naturalne drewno. Wyróżnia je także szereg plusów takich jak wspomniana już odporność na zarysowania, łatwość w czyszczeniu i wyczuwalna struktura przypominająca fornir bądź drewno. Co więcej, płyty meblarskie laminowane mogą mieć różnorodną kolorystykę oraz ciekawe dekory. Występują jednak i minusy takie jak brak możliwości zastosowania frezowanych uchwytów.

Kuchnie z płyt lakierowanych

Meble kuchenne wykonane z płyt MDF, które są pokryte lakierem, to niekwestionowany lider wśród materiałów na kuchnię. Stosujemy je do nowoczesnych wnętrz, ale również możemy je wykorzystać w innych aranżacjach, jeżeli tylko nam się to spodoba. Płyty lakierowane mogą być wykonane w wysokim połysku, półmacie oraz macie. Co więcej, w takich płytach można zastosować frezowane uchwyty. Na uwagę zasługuje także brak jakichkolwiek obrzeży, jest tylko gładka powierzchnia. Trzeba jednak uważać, by nie powstawały odpryski i zarysowania. Dlatego należy czyścić fronty specjalnymi środkami i delikatną szmatką.

Fronty akrylowe

Meble kuchenne posiadające fronty wykonane w technologii akrylu, do złudzenia przypominają te lakierowane. Akryl jest również odporny na zarysowania oraz zawiera jony srebra, przez co jest antybakteryjny. Nanosi się go na płytę MDF metodą oklejania. Niestety ta technologia okrywania płyt posiada obrzeża, co nie każdemu może się spodobać. Nie da się także w nich wykonać frezowanych uchwytów.

Płyty meblarskie fornirowane

Czym właściwie jest fornir? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób. Jest to cieniutka 3mm warstwa naturalnego drewna, którą oklejana jest płyta MDF. Na rynku dostępnych jest wiele gatunków drewna, nawet te najbardziej egzotyczne. Co najważniejsze, brak tu monotonności poprzez zniwelowanie powtarzalności w dekorze. Jest to produkt naturalny, niepodlegający odkształceniom, który może być wykonany w macie, półmacie i połysku. Należy jednak pamiętać, że fornir z biegiem lat może zmieniać się kolorystycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Regały na miarę potrzeb

Niewątpliwie odpowiednie zaplanowanie przestrzeni magazynowej jest podstawą działalności wielu firm. Zresztą z regałami czy konstrukcjami, które muszą spełniać określone wymagania spotykamy się w szeregu różnych miejsc takich jak na przykład…
Wyświetl wpis