Nowoczesna łazienka - jakie dziś panują trendy dotyczące grzejników

Nowoczesna łazienka – jakie dziś panują trendy dotyczące grzejników?

Trendy dotyczące aranżacji łazienek wciąż się zmieniają. W aranżacji znaczenie ma każdy element. Dlatego, warto zwrócić szczególną uwagę na wybór idealnego grzejnika. W dzisiejszych czasach nie tylko pełni on funkcję praktyczną, ale również dekoracyjna. Wybór właściwego kaloryfera wcale nie jest taki prosty. Warto zapoznać się z najważniejszymi poradami dotyczącymi zakupu idealnego grzejnika. 

Duży wybór grzejników do łazienki

Na rynku dostępne jest naprawdę dużo najróżniejszych grzejników przeznaczonych do łazienki. Dlatego wybór, może się okazać wcale nie taki łatwy. Chcąc urządzić nowoczesną łazienkę, należy pamiętać o kilku wskazówkach.

Najpopularniejszym rodzajem grzejników łazienkowych od lat są grzejniki drabinkowe. Posiadają one różne rozmiary, dzięki czemu można je idealnie dopasować do łazienki. Takie rozwiązanie stosuje się od lat, jednak mimo to produkty te znajdą swoje miejsce w nowoczesnej łazience. 

W aranżacjach tego typu, można jednak postawić także na o wiele bardziej ciekawe i niestandardowe formy. 

Inne formy

Jak wspomniano wcześniej, grzejniki w nowoczesnych łazienkach mogą przybierać naprawdę różne kształty i formy, które uatrakcyjnią wystrój pomieszczenia. Oprócz klasycznych drabinek można też postawić np. łuki, grzejniki ścięte pod skosami ścian itd. Jeśli chodzi o kształty nie ma praktycznie żadnych ograniczeń. Ciekawą możliwością jest także np. wykorzystanie grzejników jako ścianek działowych o delikatnym, ażurowym wykonaniu, grzejnik można tez ukryć za lustrem. 

Ciekawą opcją jest także piękny grzejnik pionowy.

Dodatkowe funkcje grzejników 

Grzejniki mają przede wszystkim funkcję praktyczną – mają ogrzewać pomieszczenia. Jednak nowoczesne modele połączone są także z funkcjonalnością.  Ciekawą możliwością mogą być np. dodatkowe wieszaki czy haczyki lub uchwyty, dzięki którym sprzęt będzie się wyróżniał wyjątkowym wyglądem. 

Nowoczesną możliwością są także grzejniki w formie mebli, na których można przechowywać różne akcesoria łazienkowe np. ręczniki. 

Grzejniki marmurowe

Interesująca propozycją są także grzejniki marmurowe. Wyróżniają się one właściwościami charakterystycznymi dla naturalnych kamieni tzn. skutecznie kumulują ciepło. Powierzchnia takiego grzejnika jest wykonana z masywnej płyty marmurowe o grubości około 3 cm. Można je zamontować w poziomie lub pionie. 

Inne grzejniki 

Zupełnie niestandardową możliwością są grzejniki, które przyjmują funkcję tablic do pisania. Ich specjalna powłoka umożliwia zapisywanie najróżniejszych informacje. 

Warto zaznaczyć, że grzejniki wykorzystywane w łazience mogą mieć najróżniejsze kolory. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zdecydować się na kaloryfer z kolorowym nadrukiem, który może zastąpić fototapetę. Grzejnik łazienkowy może także odzwierciedlać pasje właściciela i np. przypominać swoim wyglądem gitarę. Możliwości jest naprawdę wiele, oprócz gotowych produktów, można też zdecydować się na produkt wykonany na indywidualne zamówienie. 

Rodzaje grzejników łazienkowych 

Oprócz kwestii designerskich, należy także zwrócić uwagę na inne kwestie dotyczące wyboru grzejnika. Jedną z możliwości są kaloryfery wodne. Ogrzewają one łazienkę tylko w sezonie grzewczym. Są one podłączone do instalacji CO. Grzejniki wodno – elektryczne są bardzo podobne do grzejników wodnych, jednak dodatkowo posiadają specjalną grzałkę elektryczną, dzięki której można z nich korzystać cały rok. Z kolei grzejniki elektryczne, mają stosunkowo niewielką moc i samodzielnie nie ogrzeją łazienki, jednak mogą pełnić rolę suszarki. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like