Nowoczesna lampa na wysięgniku

Nowoczesna lampa na wysięgniku

Sztuką jest oświetlenie każdego zakątka pomieszczenia.  Nierównomierne oświetlenie jest problemem wielu miejsc w domu lub w mieszkaniu. Przesuwanie krzesła, biurka, fotela w stronę światła bywa frustrujące. Znacznie lepszym pomysłem jest ścienna/sufitowa lampa na długim wysięgniku, najlepiej jeszcze ruchomym.

Dekoracyjne i funkcjonalne lampy na wysięgniku

To niezwykle ważne, aby oświetlenie padało równomiernie na każdy element przestrzeni. W takim miejscu czujemy się lepiej, a odpowiednio dobrane światło jest także świetną dekoracją wnętrza. Lampa na wysięgniku w salonie/sypialni, pokoju dziecięcym, gabinecie, może pełnić zarówno rolę oświetlenia dodatkowego, jak i dekoracyjnego, na przykład rzucając blask na wybrany element powierzchni lub miejsce, które chcemy wyeksponować.

Praktyczna lampa do czytania

Miłośnicy czytania do późnych godzin nocnych doskonale wiedzą, jak ważne jest dobre  oświetlenie. Lampa na wysięgniku jest znakomitym pomysłem, dla każdego, kto bez książek nie wyobraża sobie swojego życia. Pozwala przybliżyć lub oddalić światło. Można ją  zawieść nad wezgłowiem łóżka i czytać książki przed snem. Taka lampka może pełnić funkcję lampki nocnej.  Możliwość regulacji światła chroni oczy przed zmęczeniem i znakomicie oświetla tekst.

Zalety lampy na wysięgniku

Lampa na wysięgniku daje nam możliwość swobodnego kształtowania aranżacji światła. W każdej chwili możemy zmienić jego kąt padania, kierunek, naprowadzając światło tam, gdzie najbardziej jest potrzebne. Światło padające na dany przedmiot może daną rzecz upiększyć, wręcz dodać jej blasku.  Zwłaszcza sufitowa lampa na wysięgniku znakomicie wygląda w salonie.  Nie da się ukryć, że lampy wysięgnikowe niezwykle idealnie nadają się jako oświetlenie  schodów bądź w holu.

Jako świetlenie punktowe w jadalni

Oświetlenie jadalni tworzy klimat do spotkań przy stole. Najlepiej sprawdzają się lampy sufitowe wielopunktowe oraz lampy ścienne zamontowane w okolicy stołu. Lampy sufitowe lub ścienne na wysięgniku dają możliwość dobrania oświetlenia do potrzeby chwili. Dekoracyjna lampa zawsze stanowi piękną ozdobą jadalni.  Bogactwo różnych form lamp, obecność modeli skromniejszych, jak i bardziej ozdobnych umożliwia dobranie lampy do aranżacji wnętrza. Zaleca się, aby wszystkie lampy znajdujące się w jadalni pasowały do stylistyki wnętrza. Jedna lampa może być bardziej ozdobna, a pozostałe powinny pozostać stonowane. Na wybór ilości punktów świetlnych w lampie ma wpływ wielkość stołu i wysokość pomieszczenia. W jadalni, jak w każdym innym pomieszczeniu, aranżacja wnętrza powinna cechować się harmonią, funkcjonalnością, ponadczasowością i pięknem.

Długie kinkiety na wysięgniku to rozwiązanie, które sprawdzi się w praktycznie każdym pomieszczeniu. Dobrze doświetlone wnętrze uspokaja, koi nerwy i pozwala odpocząć. Zawsze wskazane jest więcej niż jedno źródło światła w pokoju, kuchni, czy łazience. Najważniejsze jest właściwe rozplanowanie oświetlenia tak, aby do wszystkich zakamarków był dostęp światła.

Więcej na: https://abanet.pl/528-lampy-na-wysiegniku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like