Karnisze - niezbędne dodatki do nowoczesnych wnętrz

Karnisze – niezbędne dodatki do nowoczesnych wnętrz

W nowoczesnym wnętrzu wszystko musi idealnie komponować się i tworzyć spójną całość. Wskazana jest elegancja połączona z funkcjonalnością. Każdy element wyposażenia ma swoje znaczenie i nawet karnisz może wiele wnosić dla wyglądu wnętrza. Ciężkie, stylowe karnisze wyszły już z mody, zaś nowoczesne karnisze nie przytłaczają wnętrza i prezentują się niezwykle elegancko.

Dopełnienie aranżacji okiennej

Dobierając karnisz, należy kierować się funkcjonalnością i stylem pomieszczenia. Karnisze pojedyncze zakłada się do zawieszenia jednej zasłony lub firany. Karnisz podwójny będzie dobrym pomysłem, gdy planujemy powiesić w oknie zasłony i firany lub stworzyć piękną, dekoracyjną kompozycję  z kilku typów zasłon lub firan. Karnisze mają wpływ na końcowy efekt aranżacji okna. Nowoczesne karnisze, między innymi znajdujące się na stronie www.karnix.pl/karnisze nowoczesne można dobierać kolorystycznie do okuć mebli i lamp. Jeżeli dominują ciemne kolory, to warto je podkreślić czarnym karniszem.

We wnętrzu urządzonym w stylu minimalistycznym lub klasycznym, pięknie będą prezentowały się karnisze w kolorze stali nierdzewnej lub chromu. Z kolei karnisz w kolorze starego złota lub mosiądzu jest jednym z najbardziej uniwersalnych kolorów i szlachetnie prezentuje się w każdej ramie okiennej. Podkreśla naturalny kolor drewna i znakomicie prezentuje się w towarzystwie drewna i granitu.

Kolorystyka nowoczesnych karniszy

Nowoczesne karnisze dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej: antyk mosiądz, chrom mat,antracyt, biały, czarny, ivory (kość słoniowa) oraz w naturalnych kolorach drewna. Dekoracyjne końcówki upiększają każde wnętrze. Kolor chrom mat jest uważany za uniwersalny. Najchętniej wybierany jest do wnętrz urządzonych w stylu klasycznym i nowoczesnym. Antracyt jest barwą ciemną, która może współgrać z brązami i czarnym kolorem sprzętu RTV lub stanowić przełamanie dla wnętrza urządzonego w jasnym kolorze. Antracyt to wyjątkowa barwa karniszy, który łączy elegancję z przytulnością wnętrza. Karnisz w kolorze antracytu jest idealny do nowoczesnego wnętrza, które jest połączeniem prostoty i miłej atmosfery.

Kolor złota – zawsze na czasie

Osobom, które szukają pięknych, a jednocześnie ponadczasowych karniszy, producenci proponują karnisze w kolorze złota. Sprawdzą się w stylu retro, jak i klasycznym oraz nowoczesnym. Są eleganckie, dodają pomieszczeniu wytworności i piękna.

Dla miłośników klasyki – karnisze drewniane

Nowoczesne karnisze drewniane są najchętniej kupowanym rodzajem. Ciepłe barwy drewna dodają wnętrzu przytulności i stanowią uzupełnienie do drewnianych mebli. Znajdują zastosowanie w prywatnych mieszkaniach oraz w budynkach użyteczności publicznej.

Karnisze stanowią część dekoracji okna.  Z pozoru wydaje się, że są mało istotną częścią aranżacji pokoju. Jednak mają znaczenie dla wyglądu pomieszczenia, ponieważ stanowią dodatek do wystroju pokoju.

 Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.karnix.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Włochate i puszyste

Miękkie i puchate dywany z długim włosiem to od kilku lat trend wśród dodatków dla domów i mieszkań. Nawet niewielki przytulny dywan potrafi zmienić klimat całego wnętrza i dodać mu…
Wyświetl wpis