Jakie drzwi wewnętrzne do mieszkania wybrać?

Jakie drzwi wewnętrzne do mieszkania wybrać?

Drzwi pokojowe są istotnym elementem podczas wykańczania domu lub mieszkania. Dlatego ich wybór powinien być dobrze przemyślany. Odpowiednio dopasowana stolarka drzwiowa będzie inwestycją, z której będziemy korzystać przez wiele lat.

Specyfikacja drzwi wewnętrznych do mieszkania

Kiedy rozpoczynamy poszukiwania drzwi wewnętrznych do mieszkania, to na początek powinniśmy zwrócić uwagę na to, w którą stronę mają się otwierać. Drzwi pokojowe w domu mogą mieć system otwierania do wewnątrz pomieszczenia albo na zewnątrz. W wielu przypadkach kwestie te uzależnione są od takich czynników jak: metraż pokoju, włączniki światła i dodatkowe elementy wyposażenia pomieszczenia.

Jeżeli nasz dom lub mieszkanie ma mały korytarz, z którego przechodzimy do wielu różnych pomieszczeń, to najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zamówienie drzwi otwieranych do wewnątrz. Natomiast do pokoi, gdzie meble o bardzo dużych gabarytach ustawione są blisko siebie, zdecydowanie lepszym pomysłem będą drzwi otwierane na zewnątrz.

drzwi w mieszkaniu

W przypadku łazienki należy bezwzględnie pamiętać o tym, aby były one wyposażone w specjalną kratkę, tuleje albo podcięcie wentylacyjne. W ten sposób zadbamy o właściwą cyrkulację powietrza, zwłaszcza w sytuacji, gdy w takim pomieszczeniu nie ma okien.

Pełne czy przeszklone drzwi pokojowe w domu?

Do przestronnych i szykownych wnętrz najlepiej pasują pełne drzwi pokojowe, ponieważ w większości przypadków są one elegancko stylizowane. Tego rodzaju model nada dodatkowo kameralności pomieszczeniu, więc warto je zastosować w szczególności w takich pomieszczeniach jak sypialnia, domowe biuro albo gabinet.

Natomiast jeśli chodzi o przeszklone drzwi wewnętrzne, to taka stolarka drzwiowa najlepiej sprawdza się we wnętrzach łazienkowych, zwłaszcza te modele, które zostały zaprojektowane z mlecznego szkła. Do kuchni, jadalni i salonu idealnie sprawdzają się duże tafle szkła w drzwiach, gdyż powoduje to, że wnętrze staje się w ten sposób znacznie bardziej przestronne i jaśniejsze, a nawet optycznie powiększone.

Czy konkretny styl drzwi wewnętrznych ma znaczenie?

Właściciel nieruchomości urządzając mieszkanie nie powinien zapominać również o tym, że drzwi wewnętrzne mogą stanowić dodatkowy element stylizacji całego wnętrza. Dlatego warto postawić na spójne kolory, które będą pasować do mebli, okien, a nawet podłogi.

drzwi pokojowe

Jeżeli konkretny pokój zaprojektowany został w minimalistycznym stylu i całe wnętrze utrzymywane jest w białym kolorze, to warto również pomyśleć o zakupie białych drzwi pokojowych. Dużą popularność w ostatnich latach zdobywają stylizacje monochromatyczne. Dlatego też, kiedy będziemy zamawiać stolarkę drzwiową do szarych ścian, to warto również pomyśleć o podobnym kolorze drzwi. Do czarnej podłogi świetnie będą pasować ciemne modele stolarki drzwiowej.

Które drzwi pokojowe są trwałe i solidne?

Na polskim rynku możemy znaleźć wiele różnych rodzajów drzwi wewnętrznych. Klienci jednak najczęściej decydują się na te wykonane z litego drewna, które powstały z jesionu albo dębu.

Producenci oferują drzwi pokojowe do mieszkania zaprojektowane z:

  • drewna,
  • płyty MDF,
  • płyt pilśniowych,
  • płyt wiórowych.

Wszystkie te modele charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i bardzo dobrą wytrzymałością. Są niezwykle twarde i trwałe przez wiele długich lat.

Warto wspomnieć o tym, że mogą być one wykończone naturalną okleiną, farbą, laminatem albo lakierem. Najważniejsze jest jednak, aby drzwi wewnętrzne do mieszkania umożliwiały swobodne przechodzenie z jednego pokoju do drugiego, a także były estetyczne i dopasowane do konkretnego wystroju wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like