Jaki rodzaj rolety wybrać do swojego domu?

Jaki rodzaj rolety wybrać do swojego domu?

Popularność rolet zarówno tych wewnętrznych, jak i zewnętrznych wciąż utrzymuje się na wysokich pozycjach. W nowych domach coraz więcej rodzin decyduje się na montaż rolet zewnętrznych. Ich zadaniem jest nie tylko ochrona przed potencjalnym włamywaczem, ale także doskonała izolacja termiczna i akustyczna. Rolety to produkty bardzo popularne w ostatnim czasie. Aby łatwiej było podjąć decyzję, które rolety będą lepsze do naszego domu, sprawdźmy, jakie są ich rodzaje.

O czym warto pamiętać, wybierając rolety Białystok?

Wbrew pozorom jeśli chodzi o profesjonalne rolety w Skarbiec Białystok – wybór mamy szeroki pod względem rodzaju. To, jaki rodzaj rolet wybierzemy, zależy przede wszystkim od naszych potrzeb. Ponieważ rolety kupujemy zwykle na zamówienie, warto wiedzieć czego szukać i dobrać produkt do własnych potrzeb.

Po pierwsze musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czego potrzebujemy? Czy szukamy rolet tylko do zacienienia w celu zniwelowania ilości wpadających promienia słonecznych? Czy może zależy nam także na poprawieniu izolacji termicznej okien? A może szukamy rolet antywłamaniowych, które zabezpieczą nasz majątek przed złodziejami? Odpowiadając na te pytania, znacznie łatwiej będzie nam dobrać rolety, co przełoży się na gwarancję satysfakcji z dokonanego zakupu.

Rodzaje rolet zewnętrznych

Odpowiadając sobie na powyższe pytania, możemy zauważyć, że na rynku mamy do dyspozycji trzy podstawowe typy rolet. Są to:

  • rolety tradycyjne,
  • rolety antywłamaniowe,
  • rolety termoizolacyjne.

Rolety tradycyjne to takie, które pełnią podstawową funkcję ograniczania nasłonecznienia wnętrza budynku i pomieszczeń. Są pewnego rodzaju odstraszaczem dla drobnych włamywaczy. Ich montaż pozwala także odizolować się nieco od zgiełku z zewnątrz, a także gwarantuje prywatność. Tradycyjne rolety zwykle wykonane są z plastikowych lub aluminiowych lamelek. Możemy spotkać również modele z lekko perforowanymi lamelkami, co pozwala na wpuszczenie delikatnych promieni światła nawet przy zasuniętych roletach. Tego typu rolety sprawdzą się, jeśli szukasz sposobu na zaciemnienie wnętrz oraz odizolowanie się od wścibskich oczu sąsiadów.

W przypadku rolet antywłamaniowych mamy do czynienia z produktem, którego płaszcz wykonany jest zwykle ze wzmocnionego aluminium. Ponadto rygiel zamykający, wyposażony jest w mocne prowadnice, a także bolce antywłamaniowe. Dodatkowa blokada w kasecie sprawia, że podniesienie rolety do góry jest niemożliwe. Wszelkie te zabezpieczenia mają za zadanie utrudnić włamanie i uniemożliwić wejście potencjalnemu złodziejowi. Tego typu rozwiązania spotkamy między innymi w oknach wielu sklepów czy biur. Niemniej jednak coraz częściej można spotkać rolety antywłamaniowe w oknach domów jednorodzinnych.

Rolety termoizolacyjne to trzeci rodzaj rolet, które cechują się największą popularnością wśród naszych rodaków. Różnią się pod względem materiału wykorzystanego do ich budowy. Lamelki zwykle wykonane są z PCW bądź aluminium i dodatkowo wypełniane są materiałem termoizolacyjnym. Taki płaszcz gwarantuje doskonałą izolację termiczną i akustyczną.

Teraz już wiesz, jakie są rodzaje rolet i z czego są wykonane. Wystarczy tylko jeszcze znaleźć firmę, która sprzedaje oraz montuje profesjonalne rolety Białystok, by móc cieszyć się świadomym wyborem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Wszechstronna firma remontowa

Remont może być wyczekiwaną zmianą lub koniecznością losową.. Zazwyczaj wiąże się bałaganem, chaosem i nerwowością.  Można uniknąć wszelkich trudności remontowych i powierzyć to zadanie fachowcom z firm remontowych, którzy zadbają…
Wyświetl wpis

Pranie poduszek z pierza

Poduszki z pierza są miękkie i wygodne. O poduszki należy dbać w sposób szczególny, ponieważ podczas snu gromadzi się mnóstwo roztoczy. Pranie poduszek jest koniecznością. W przypadku poduszek z pierza,…
Wyświetl wpis