Jak zabezpieczyć okna przed włamaniem?

Jak zabezpieczyć okna przed włamaniem?

Mimo że nie ma stuprocentowo skutecznego sposobu na włamania do domu, to jednak należy się przed nimi zabezpieczać. Konieczne jest wiedzieć na przykład, że newralgicznym miejscem dla bezpieczeństwa domu są okna – szczególnie te balkonowe. Włamywacze myślą o oknach balkonowych w pierwszej kolejności, gdy główkują nam najprostszym sposobem na wejście do domu. 

Klamki zabezpieczające przed włamaniem

Podobno okna plastikowe można sforsować w kilka minut. Można to zrobić bezszelestnie, nie budząc żadnego z domowników. Na szczęście jednak, istnieją sposoby na to, aby utrudnić włamywaczom pracę. Jednymi z bardziej skutecznych sposobów na złodziei jest instalowanie specjalnych klamek w oknach. Taka klamka balkonowa lub okienna zamykana na klucz lub na zatrzask uniemożliwia otworzenie skrzydła drzwi lub okna, znacznie ograniczając złodziejowi pole manewru. Dodatkowo, do klamki należy dołożyć specjalne wkładki, które uniemożliwiają rozwiercenie klamki z zewnątrz. 

Antywłamaniowe okucia w oknach

Kolejną kwestią są specjalne okucia zainstalowane w oknach. Okna określane jako antywłamaniowe mają zwiększoną ilość specjalnych zaczepów, które znacznie utrudniają wysunięcie szyby z ościeżnicy. Sforsowanie takiej tafli, ze względu na to, że jest tak trudne, zmusza złodziei do narobienia hałasu, bo zdesperowani wpadają na pomysł zbicia szyby. 

Nawet jeśli hałas nie będzie skutecznym odstraszaczem na złodzieja (bo na przykład zdążył upewnić się, że nie ma nikogo w domu), wówczas dobrą przeszkodą mogą być specjalne okleiny na szyby. Takie okleiny trzymają szybę w ryzach nawet po tym, gdy zostanie ona rozbita w drobny mak. 

Kraty i rolety antywłamaniowe

Kolejne skuteczne sposoby na odstraszenie potencjalnych włamywaczy to kraty w oknach oraz rolety antywłamaniowe. Są to specjalne pancerze, powodujące, że wejście do środka wymaga wykonania dużej pracy, w trakcie której można zostać nakrytym. Dodatkowo, aby sforsować kraty, konieczne jest używanie specjalistycznych urządzeń -dlatego bardzo dobrze sprawdza się instalowanie krat po wewnętrznej stronie okna. W taki sposób, aby nie było ich widać z zewnątrz. Taka wewnętrzna krata w oknie jest kompletnym zaskoczeniem dla złodzieja, który po zobaczeniu czegoś takiego może zrezygnować z dalszego przedzierania się do domu. 

Nieco rzadziej stosowane straszaki na złodziei to oczywiście okiennice. Są to urocze elementy elewacji zewnętrznej domu, jednak nie wszędzie oczywiście pasują. Najlepsze są modele wykonane z aluminium lub z metalu, a nie z drewna. Koniecznie powinny mieć solidne okucia i dobre zamkniecie od wewnętrznej strony. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Komu powierzyć zrobienie remontu?

Jedną spośród najcięższych rzeczy podczas inwestowania w nieruchomości jest znalezienie dobrej ekipy remontowej. Zakup mieszkania czy domu samo w sobie wiąże się z dużym nakładem pieniędzy. Pozycja „Koszty remontowe” flipowanej…
Wyświetl wpis