Jak połączyć płytki heksagonalne z panelami

Jak połączyć płytki heksagonalne z panelami?

Płytki ceramiczne to jeden z najbardziej popularnych materiałów wykończeniowych wnętrz. Ostatnio wielkim zainteresowaniem cieszą się rozwiązania oryginalne, takie jak heksagonalne płytki. Szczególnie wyjątkowo wygląda połączenie tych kafelków z panelami sześciennymi. Heksagony wyróżniają się zarówno przeznaczenie, jak i formatem. Dostępne są mniejsze i większe płyty. Przypominają one plaster miodu i prezentują się zachwycająco. Poza aspektem wizualnym płytki sześciokątne charakteryzują się także dużą wytrzymałością i odpornością zarówno na uszkodzenia, jak i działanie wody. Wysoka klasa ścieralności ma znaczenie, zwłaszcza jeśli chodzi o płytki na podłogę. Jeśli interesuje cię ten temat, zapraszamy do lektury. W tekście znajdziesz wiele cennych porad i praktycznych wskazówek dotyczących tego, jak połączyć płytki heksagonalne z panelami. 

Płytki heksagonalne – co to jest? 

Jeśli mówisz płytki heksagonalne nowoczesność to z pewnością pierwsze skojarzenie, które przyjdzie ci do głowy. Płytki ceramiczne sześciokątne, które kształtem przypominają plaster miodu, charakteryzują się niebywale oryginalną formą przestrzenną. Harmonijny kształt idealnie sprawdza się w połączeniu z naturalnym, szlachetnym materiałem, jakim jest drewno. To dlatego płytki heksagonalne świetnie sprawdzają się na podłodze, w połączeniu z panelami. Doskonale pasuje do wnętrz klasycznych, ale z nutką awangardy. Deseń płytek może być dowolny, od opcji jednobarwnych, aż do imitacji drewna, betonu i kamienia. Trend na płytki sześcienne rośnie z roku na rok. Decydują się na nie wymagający konsumenci o ugruntowanym, wyrafinowanym guście. Jeśli chodzi o płytki heksagonalne Salony Hoff oferują bogate wzornictwo, bardzo duży wybór i korzystne ceny, adekwatne do wysokiej jakości produktów. 

Łączenie płytek heksagonalnych 

Zastanawiasz się, jak połączyć płytki heksagonalne z panelami, żeby całość wyglądała estetycznie? Jedną z metod, którą z pewnością warto w pierwszej kolejności rozważyć, jest wykorzystanie do łączenia naturalnego korka. Inny sposób obejmuje łączenia akrylowe. Dopasowanie sposobu, w jaki płytka heksagonalna zostanie połączona z panelem, jest kilka. Wybór idealnego zależy zawsze od indywidualnej sytuacji. 

Łączenie płytek z panelami w salonie za pomocą korka

Korek do łączenia płytek z panelami do bardzo dobry sposób. Materiał ten odznacza się duża elastycznością, a jednocześnie trwałością. Doskonale sprawdza się szczególnie w przypadku podłóg z materiałów, które pracują pod wpływem wilgoci, a także różnicy temperatur. Jest to naturalny sposób łączenia nie tylko płytek heksagonalnych z panelami, ale także z parkietem i deskami. Dostępne rozwiązania obejmują listwy korkowe lub masę korkową. Jeśli chodzi o pierwszą opcję, minusem jest fakt, że z czasem korek ma tendencję do kruszenia się. Z kolei zastosowanie do łączenia elastycznej masy korkowej eliminuje ten problem na długie lata. 

Kafelki heksagonalne – jak łączyć je ze sobą na podłodze za pomocą akrylu? 

Elastyczne spoiny do połączenia płytek heksagonalnych z panelami można uzyskać także dzięki masie akrylowej. Właściwie jest to akrylowy wypełniacz szczelin. Charakteryzuje się wprawdzie elastycznością mniejszą niż masa korkowa, ale jest ona wystarczająca, żeby dać satysfakcjonujące efekty. Po wyschnięciu spoiny można malować lub szlifować, jeśli zachodzi taka potrzeba. Problemem może być aplikacja masy akrylowej, bo musi odbywać się za pomocą pistoletu pneumatycznego. Wadą takiego rozwiązania są potencjalne pęknięcia, które mogą się pojawić po kilku latach użytkowania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like