Dachówka ceramiczna – dlaczego to najlepszy wybór

Dachówka ceramiczna – dlaczego to najlepszy wybór

Dachówka ceramiczna to jedno z najczęściej wybieranych pokryć dachowych. Dlaczego wybiera je tak wielu inwestorów? Co, poza dużą trwałością, może zaoferować ten rodzaj pokrycia dachowego?

Dach to jeden z najważniejszych etapów podczas budowy. To ten element domu, który ma zapewnić ciepło, ochronę przed deszczem, wiatrem i hałasem. Do tego ma służyć przez lata. Dlatego właśnie wybór pokrycia dachowego jest tak ważny. Na rynku jest wiele rozwiązań, ale dlaczego warto zwrócić uwagę akurat na dachówkę ceramiczną?

Dachówka ceramiczna http://fachowydekarz.pl/pokrycia-dachowe/dachowka-ceramiczna/ to przede wszystkim najtrwalszy rodzaj pokrycia dachowego. Jego żywotność może wynosić nawet 100 lat. Jest odporna na czynniki zewnętrzne, nie ulega zniszczeniu, a do tego nie wymaga konserwacji. Dachówka ceramiczna idealnie tłumi hałas i zatrzymuje ciepło. Dzięki temu zapewnia wysoki komfort cieplny na poddaszu i świetnie tłumi dobiegające z zewnątrz hałasy jak np. deszcz czy wiatr.

Dachówka ceramiczna jest bardzo ciężka – warto mieć tego świadomość i uwzględnić to na etapie projektu dachu. Kwestie te leżą w gestii wykonawcy, warto jednak poinformować go wcześniej o rodzaju wybranego pokrycia dachowego.

Dachówka ceramiczna – oprócz tego, że jest trwała, zapewnia ciszę i ciepło ma jeszcze wiele innych zalet. Dostępna jest w wielu różnych kolorach i kształtach. Dzięki temu daje szerokie możliwości aranżacji dachu. Świetnie sprawdzi się zarówno w budynkach o charakterze tradycyjnym, jak i w domach nowoczesnych.

Ze względu na gładką powierzchnię dachówka ceramiczna nie zatrzymuje wody, na nasiąka, tym samym nie jest narażona na ciągłe zamarzanie i rozmarzanie. Dachówce ceramicznej nie straszne też mocne słońce, jej kolor przez lata pozostaje trwały i intensywny. Nie pęka i nie ulega odkształceniom, tym samym zapewnia estetyczny i piękny wygląd dachu przez wiele lat. Ze względu na śliską powierzchnię jest też stosunkowo odporna na porastanie mchem, co może mieć duże znaczenie zwłaszcza dla inwestorów budujących w niewielkiej odległości od lasu.

To co może mieć duże znaczenie to również cena. Wbrew pozorom cena dachówki ceramicznej jest bardzo atrakcyjna, biorąc pod uwagę jej właściwości i wysoką trwałość. Wybierając dachówkę ceramiczną zapłacisz więcej niż za pokrycie dachu blachą czy gontem bitumicznym, ale masz pewność, że wybierasz najlepszy stosunek ceny do jakości.

Mam nadzieję, że nie masz już wątpliwości jaki rodzaj pokrycia dachowego wybrać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like