5 sposobów na idealnie czyste okna

Okna bez smug wydają Wam się niemożliwe do osiągnięcia? Każdy ma swoje sposoby, by umyć szyby efektywnie i jednocześnie szybko. Oto 5 sposobów na idealnie czyste okna, które warto zastosować w swoim domu.

1.     Odpowiednia pogoda

Mycie okien wcale nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. I z pewnością nie powinno się wykonywać tej czynności zawsze wtedy, gdy stwierdzimy, że nadszedł już czas. By umyć szyby i nie pozostawić na nich smug, należy robić to w optymalnej temperaturze. Na dworze nie może być upału, gdyż wtedy płyn szybko wysycha i zostawia smugi. Z kolei podczas mrozu będzie zamarzać i utrudni mycie szyb. Dlatego okna należy myć, gdy na zewnątrz temperatura jest na plusie, maksymalnie do 20°C.

2.     Miękka powierzchnia

Szyby nie przepadają za materiałem, który może je porysować. Dlatego wybierzcie odpowiednie ścierki, którymi będziecie czyścić okna. Najlepszym wyborem jest oczywiście mikrofibra. Jeśli w myciu pomaga Wam elektryczna myjka do okien, korzystajcie z takiej, która jest zakończona miękką gumą.

3.     Ściągaczki

Aby upewnić się, że żaden płyn nie pozostanie na powierzchni szyby, możecie skorzystać ze ściągaczki, która szybko usunie nadmiar wody lub preparatu do mycia szyb. Dzięki temu na oknie nie powstaną smugi. Możecie także użyć myjki ze spryskiwaczem, która łączy w sobie preparat czyszczący i ścierkę z mikrofibry.

4.     Zawsze od góry do dołu

Jeśli chcecie, by szyby zawsze były idealnie czyste, stosujcie konkretny sposób ich mycia – od góry do dołu. Dzięki temu nie rozmazujecie brudu po szybie, a jednostajnie ścieracie go do dołu, gdzie jest zbierany i w końcu usuwany.

5.     Odrobina nabłyszczacza

To, co działa na nasze naczynia, może także sprawdzić się podczas mycia okien. I rzeczywiście tak jest. Jeśli chcecie, by szyby były błyszczące i bez żadnych smug, wlejcie niewielką ilość nabłyszczacza do wody, którą chcecie umyć okna. Usunie on zabrudzenia i pozostawi lśniące szyby.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by odrobinę pomagać sobie podczas mycia okien. Warto zatem zaopatrzyć się w myjki czy ściągaczki. Więcej o sposobach korzystania z tych produktów dowiecie się na stronie Leifheitsklep.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Jak zaplanować oświetlenie kuchni?

Przyjazne dla użytkowników wnętrza gwarantują komfort podczas wykonywania codziennych czynności i zdecydowanie je usprawniają. Jednym z warunków zapewniających ich funkcjonalność jest dopasowana do potrzeb użytkowników instalacja oświetleniowa. Jak zaplanować ją…
Wyświetl wpis